tpm001

Ulotka o zawodzie do pobrania TUTAJ

Znajdziecie nas na Facebook

Opis zawodu

Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie

AU.14. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych

AU.42. Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych

Charakterystyka zawodu

G I M N A Z J A L I S T O! - Technikum przemysłu mody to kierunek dla CIEBIE...

Technik przemysłu mody jest nowoczesnym zawodem, który powstał, aby sprostać zapotrzebowaniu na specjalistów rynku mody w kraju i za granicą. Jest zawodem łączącym dziedziny nauk artystycznych, technicznych i socjologicznych. Kształcenie w ramach kierunku obejmuje: projektowanie zarowno pojedynczych wzorów ubiorów, jak i całych kolekcji zgodnie z tendencjami w modzie; kztałtowanie umiejętności stylizacji sylwetki z uwzględnieniem osobowości i budowy figury; technologię wykonania modeli odzieży; marketing mody w szerokim zakresie np. umiejętność zorganizowania profesjonalnego pokazu mody, sesji zdjęciowych, opracowania katalogów modowych, kontraktacji i dystrybucji kolekcji. Absolwent technikum przemysłu mody posiada umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności projektowania i opracowania technologii z zachowaniem zasad etycznych i prawnych.
Absolwent tego kierunku może kontynuować edukację na studiach wyższych na kierunkach związanych z zawodem, takich jak: wzornictwo, projektowanie odzieży, inżynieria materiałów włókienniczych, bądź kierunkach pokrewnych: sztuki piękne, grafika komputerowa.

Szkoła oferuje:
• naukę projektowania ubiorów z wykorzystaniem komputera,
• zajęcia dodatkowe z rysunku i projektowania odzieży,
• wycieczki przedmiotowe,
• udział w sesjach zdjęciowych i pokazach mody,
• współpracę z firmami odzieżowymi,
• zajęcia z modelingu,
• wyjazdy na pokazy mody i targi mody,
• nauczanie w przyjemnych i nowocześnie wyposażonych pracowniach,
• pomoc w opracowaniu portfolio – wizytówki zawodowej,
• udział w konkursach branżowych i innych o charakterze plastycznym,
• praktyki zawodowe u pracodawców.

Perspektywy zawodowe:
założenie własnej firmy – salon mody, praca w autorskich pracowniach projektowania, specjalista aranżacji przestrzeni wystawowej i sprzedażowej, zatrudnienie w dużych przedsiębiorstwach modowych w działach: projektowania kolekcji, organizowania produkcji, zarządzania zespołem pracowników, marketingu mody.

Wydarzenia związane z zawodem

Sukces w olimpiadzie projektowania i wytwarzania mody

Wystawa strojów

Wizyta w warsztacie tkackim