Święta to nie tylko czas otwierania prezentów, ale przede wszystkim czas otwierania naszych serc!

Grudzień jakiś nie zimowy w tym roku - ciepły i słoneczny i bez śniegu, a tu święta tuż, tuż i czas zacząć kolędowanie. Tradycyjnie, jak co roku, spotykamy się z dziećmi niepełnosprawnymi, by miło spędzić ten radosny przedświąteczny czas. Wcześniej przygotowaliśmy życzenia, paczki ze słodyczami, zabawkami, maskotkami oraz własnoręcznie pieczonymi i dekorowanymi piernikami.  W środę, 18.12.2019r., 11-sobowa grupa wolontariuszy ze szkolnego koła wolontariatu „Pomagam, bo chcę…”, pod opieką E. Gorgoń, udała się z życzeniami do ośrodka CREiD w Żywcu.

Pani Ania Basiura (mgr terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką) jest koordynatorem naszych kontaktów i spotkań ze strony FPD, i to Jej zasługa, że spotkaliśmy się z niezwykle miłym i ciepłym przyjęciem. Po wymianie serdecznych życzeń, uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych oraz warsztatach dekorowania pierników, które wcześniej przygotowały panie z terapii zajęciowej. Nasi uczniowie oraz podopieczni fundacji dobrze się bawili przy zdobieniu wypieków a na koniec otrzymali nagrodę w postaci własnoręcznie wykonanych prac. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy (przy akompaniamencie pani Ani Szczepaniak - mgr wychowania muzycznego i sztuki). Było sympatycznie, rodzinnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali słodkie pierniki oraz za udział w wolontariacie.