W konkursie plastycznym "Wielkanoc w tradycji naszych przodków" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, nagrody - dyplomy i piękne albumy książkowe - zdobyły nasze uczennice z technikum architektury krajobrazu:
Elżbieta Mucharska z kl. IIIk
Joanna Kuźnik z kl. IIIk.

16 marca 2016r. w Muzeum Miejskim w Żywcu w Dziale Etnografii odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego o tematyce świątecznej zorganizowanego przez Wydział TKSP Starostwa Powiatowego w Żywcu wspólnie z Muzeum Miejskim w Żywcu, Miejskim Centrum Kultury w Żywcu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łodygowicach w ramach cyklu imprez „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”.
Celem konkursu, skierowanego do dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu żywieckiego, było skłonienie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi Żywiecczyzny oraz zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań. Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Powiatu w Żywcu Roman Rokita, Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk, , Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach Renata Talik oraz Dyrektor Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Żywcu Mirosław Dziergas wraz z Zastępcą Krzysztofem Greniem.