W dniach 23-25 maja 2016r drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Kinga Janik, Dominik Górny i Dawid Wnętrzak pokonali blisko 100 uczestników i stanęli na najwyższym stopniu podium konkursu pod tytułem "Żołnierze wyklęci", który odbył się przy schronisku na Rysiance.

Udział w konkursie był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy historycznej, umiejętności sportowych a także aktywnego wypoczynku w przepięknym plenerze Beskidu Żywieckiego. Podczas rajdu uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach, tj. rzut granatem, strzelanie z broni pneumatycznej, bieg na orientację, bieg z przeszkodami i test historyczny. Poza konkursem odbył się także nocny marsz na orientację oraz chodzenie "na trójkącie".

Koniec konkursu świętowano tzw. "wieczorem wspomnień", któremu towarzyszył przegląd slajdów ze zdjęciami z turnieju oraz śpiew piosenek turystyczno - harcerskich.

Zwycięskiej drużynie oraz opiekunowi - panu Rafałowi Capucie serdecznie gratulujemy!