IV edycja Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego ,,Wieczorowy zawrót głowy ’’ o statuetkę platynowego warkocza za nami.

24 lutego 2017r. w budynku Zespołu Szkół Budowalno – Drzewnych im. Armii Krajowej kilkudziesięciu młodych  adeptów sztuki fryzjerskiej walczyło w czterech konkurencjach.  Był to niezwykle barwny pokaz umiejętności, połączony z świetną zabawą. Świadczy o tym nie tylko liczba uczestników, ale także liczne grono odbiorców tego niezwykłego show.

Jury tegorocznego Konkursu w składzie: p. Sylwia Habdas, p. Iga Kuźnik i p. Patrycja Stankiewicz miały „twardy orzech do zgryzienia” wyłaniając zwycięzców IV. edycji.

Uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej ubiegali się o tytuł „najlepszego” w swojej konkurencji.

I kategoria – „Mroczna Panna Młoda” – fryzura ślubna,  najlepsza okazała się Anna Branecka, uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, II miejsce zajęła Barbara Warmuła z Zespołu Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku,  a na III miejscu uplasował się Bartosz Warzecha, uczeń Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie.

II kategoria – makijaż „Etniczne Inspirowany”.  W tej konkurencji kolejno miejsca zajęli: Paulina Sarna, uczennica Zespołu  Szkół im. Św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, Aleksandra Sromek – TEB Edukacja Bielsko-Biała oraz Iwona Żurek, uczennica Zespołu  Szkół im. Św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim.

III kategoria- „Fryzura Wieczorowa z Zastosowanie Elementów Plecionek”.

 I miejsce zajęła Weronika Żurek, uczennica Zespołu  Szkół im. Św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim.

II miejsce przypadało Evie Blahusovej, reprezentującej słowacką szkołę, a na III miejscu uplasowała się Agnieszka Dragon, uczennica Zespołu Szkół Technicznych im. Płk. Gwidona Langera w Cieszynie.

Drugi raz w konkursie startowali uczniowie szkół gimnazjalnych. W tym roku rywalizowali w konkurencji „COSPLAY” ”– postać muzyczna,  jako inspiracja oraz wyraz odrębności…

Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się Elżbieta Jońca, uczennica Gimnazjum w Przyborowie.

II miejsce zajęła Alicja Szydlak z tego samego gimnazjum, a na III pozycji znalazła się Weronika Szerszeń, uczennica Gimnazjum nr 3 z Żywca.

Puchar Starosty Żywieckiego drugi rok z rzędu powędrował do Zespołu  Szkół im. Św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!