Budownictwo pasywne i energooszczędne budzi coraz większe zainteresowanie, zatem aby wyjść naprzeciw potrzebom rynku budowlanego

i pogłębić wśród uczniów technikum o profilu budowlanym wiedzę z tego zakresu nauczyciele Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu zorganizowali konkurs, którego głównym celem jest propagowanie postaw ekologicznych poprzez zwrócenie uwagi młodzieży na nowoczesne technologie.

Otwarcia tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym, która odbyła się 24 marca pod honorowym patronatem Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty  i  Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer - dokonali Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk oraz Przewodniczący Komisji Edukacji Starostwa Powiatowego Adrian Midor. Wzięli w niej udział uczniowie szkół z Bielska-Białej, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Sosnowca, Cieszyna oraz drużyna reprezentująca gospodarzy z Żywca. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test, a w drugim drużynowo zadania z zakresu fizyki budowli.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Zespół Szkół Budowlanych z Cieszyna w składzie: Michał Adamek i Mateusz Majocha

III miejsce - Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego w składzie: Paweł Karnówka i Aleksander Bugla

III miejsce - Państwowe Szkoły Budownictwa- Zespół Szkół z Bytomia w składzie: Daniel Bute i Michał Kuźniecow

IV miejsce - Zespół Szkół Budowlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu w składzie: Monika Kiełbasa i Dominik Górny

V miejsce - Zespół Szkół Budowlano -Informatycznych z Żor w składzie: Wiktoria Płoneczka i Aleksander Kudyba

VI  miejsce - Zespół Szkół Budowlanych z Bielska -Białej w składzie: Mateusz Gawełek i Mateusz Duda

VII miejsce - Technikum nr 2 Architektoniczno - Budowlane w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Sosnowca w składzie :Mateusz Możdżeń i Paweł Ciereszko

W rozdaniu nagród oraz dyplomów uczestniczyli: Członek Zarządu Powiatu Józef Stopka i Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Andrzej Widzyk, Dyrektor ZSB-D Ewa Kaplyta oraz sponsorzy.

Nagrodę Specjalną otrzymał Michał Adamek z Cieszyna - aparat fotograficzny ufundowany przez firmę Schiedel.