Marcin Arast z klasy 1dT w miniony weekend zdobył tytuł Wicemistrza Polski w łucznictwie bloczkowym.

Marcin tę dyscyplinę sportu trenuje dopiero półtora roku.  Jest podopieczym pana Jana Lacha z LKS Żywiec Łucznik. Marcin trenował piłkę ręczną, jednak kontuzja pokrzyżowała jego marzenia o sukcesach w tej dyscyplinie. Będąc uczniem gimnazjum sportowego postawił na łucznictwo. Prędko okazało się, że ma talent. Po kilku miesiącach przygotowań do zawodów zdobył pierwszy tytuł Wicemistrza Polski.

Marcin ciężko pracuje na swoje sukcesy. Oprócz talentu konieczny jest systematyczny wysiłek. Średnio dwie godziny dziennie...

Marzeniem Marcina jest, by łucznictwo bloczkowe stało się dyscypliną olimpijską.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi, życzymy wspaniałych sukcesów i spełnienia marzeń, nie tylko tych sportowych.