15 kwietnia 2016r. w Częstochowie nasi uczniowie stanęli na podium Wojewódzkiego Konkursu "Młody Mistrz Budownictwa".

To kolejny wielki sukces naszych Budowlańców. Mamy tytuł BRĄZOWEGO MISTRZA BUDOWNICTWA, ponieważ nasza drużyna stanęła na podium zajmując III miejsce.

Ponownie nasi uczniowie potwierdzili, że należą do czołówki województwa śląskiego, a w powiecie żywieckim nie mają sobie równych.

Drużyna w składzie: Barbara Pająk klasa 3fT a także Krystian Madyda i Łukasz Walkarz z klasy 4aT w dniu 15 kwietnia 2016 roku udała się do Częstochowy, aby wziąć udział w Konkursie „MŁODY MISTRZ BUDOWNICTWA”. Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności nie tylko praktycznych, ale również projektowych.

W tym samym czasie w dwóch różnych budynkach trwały zmagania:

z części praktycznej - gdzie Łukasz i Krystian musieli stawić czoła zadaniu polegającym na wymurowania nadproża łukowego

z części projektowej - gdzie Basia musiała wykonać zadanie projektowe wymagające umiejętności przedmiarowania robót, obliczania materiałów, robocizny i sprzętu oraz opracowania harmonogramu robót murarskich związanych z wykonaniem ścianki działowej.

Prace były ocenianie przez egzaminatorów zgodnie z wymaganiami egzaminów zawodowych. Suma punktów z obu zadań decydowała o zajmowanych lokatach.

Opiekunem i przygotowującym naszą Drużynę do konkursu był pan Dariusz Steczek.