W dniu 27 października 2016r. klasa 1 cT i 3 dT uczestniczyły w profesjonalnym szkoleniu zawodowym w firmie GALMET w Głubczycach.

Szkolenie odbyło się w II częściach: klasa 1 ct, która po raz pierwszy odwiedziła Galmet została zapoznana z historią firmy i wraz z przewodnikiem zwiedziła zakłady produkcyjny, poznając kolejno dział produkcji pomp ciepła i kolektorów słonecznych, dział produkcji ogrzewaczy wody i produkcji kotłów c.o. oraz salon ekspozycyjny z najnowszymi zestawami hybrydowymi.

Uczniowie klasy 3dT, którzy zakład poznali już w maju 2016r., odbyli specjalistyczne szkolenie z zakresu montażu i sterowania zestawem hybrydowym, który stanowił główną nagrodę w konkursie "Ciepło z klasą" i już niedługo zostanie zamontowany w naszej szkole.

Całe szkolenie skoncentrowane było na tematyce związanej z pompami ciepła, podgrzewaczami do wody, kolektorami słonecznymi i elementami fotowoltaiki. Uczniowie Jakub Kachel, Albert Zoń, Jakub Mentel i Rafał Rafalski, którzy byli najbardziej aktywni w czasie kampanii "Ciepło z klasą" otrzymali SPECJALNE UPOMINKI OD FIRMY GALMET, natomiast wszyscy uczestnicy szkolenia odebrali imienne certyfikaty i firmowe upominki.

Na zakończenie szkolenia, krótkie przemówienie do uczniów skierował pan prezes Robert Galara. Uczniowie  klasy 3 dT Jakub Kacper Kachel i Jakub Mentel, wręczyli panu prezesowi upominki w postaci książek historycznych. Podziękowania otrzymała również pani Aleksandra Podgórska-Walaszek za dotychczasową współpracę z ZSB-D i organizację szkoleń dla uczniów.

Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie, fachowe szkolenie, wspaniałą atmosferę i atrakcyjne gadżety.