Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Ciepło z klasą" świętowaliśmy w dniu zakończenia roku szkolnego 2015/16.

Wygrana o wartości 92 000 zł, którą szkoła mogła przezanczyć na dowolne urządzenia grzewcze już niedługo będzie cieszyć uczniów i nauczycieli ZSBD.

Pod koniec lutego br. w budynku warsztatów szkolnych zostanie przeprowadzony remont pomieszczeń a następnie instalacja nowoczesnych urządzeń. Z bogatej oferty firmy GALMET szkoła wybrała dwie pompy ciepła, kolektor słoneczny i panele fotowoltaiczne. Specjalnie dla nas przygotowane zestawy urządzeń grzewczych, oprócz swoich podstawowych funkcji produkcji ciepła i energii elektrycznej będą pełniły także funkcję dydaktyczną. Zwiększona ilość czujników i rozbudowane systemy sterowania pozwolą na wykorzystywanie tych urządzeń w nauczaniu przedmiotów zawodowych w branży sanitarnej i budowlanej. Uczniowie będą mieli możliwość wykonywania pomiarów, sterowania pracą urządzeń i poznawania zasad ich działania w praktyce.

Instalacja została zaprojektowana tak, by zaspokoić zapotrzebowanie warsztatów szkolnych na ciepłą wodę użytkową i energię elektryczną oraz odciążyć szkolną sieć centralnego ogrzewania. Nadmiar produkowanego ciepła i energii elektrycznej będzie uzupełniał istniejące sieci szkolne.

To wspaniałe przedsięwzięcie jest możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów i nauczycieli ZSBD oraz hojności firmy Galmet. O ideii konkursu "Ciepło z klasą" oraz jego wynikach można było przeczytać w nr 6. magazynu pt. "Ekspert ogrzewnictwa".

Vice Prezes Galmetu - pan Robert Galara nazwał konkurs "Ciepło z Kalsą" kampanią dla milionów uśmiechów oraz podkreślił, że "to, co najważniejsze i najpiękniejsze w tej kampanii, to fakt, że (...) przedsięwzięcie przyczyni się do pomocy tysiącom uczniów i nauczycieli w całej Polsce".

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ

Dziekujemy!!!