W dniu 24.02. 2017 uczniowie klasy 1cT i 2dT uczestniczyli w szkoleniu wyjazdowym do firmy „Defro” w Strawczynie (woj. świętokrzyskie).

Tematem szkolenia były nowoczesne i ekologiczne kotły niskoemisyjne 5 klasy. Zanieczyszczenie powietrza i ograniczenie niskiej emisji jest na Żywiecczyźnie bardzo ważnym tematem z uwagi na gwałtownie narastający problem ze spaleniem odpadów w kotłach stałopalnych.
Firma „Defro” to największy producent kotłów w Polsce i jeden z największych w Europie (ok. 35.000 – 40.000 kotłów rocznie), które są połączeniem ciekawego wzornictwa i funkcjonalności z nowatorskimi rozwiązaniami projektowymi. Zakład zatrudnia ponad 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników (między innymi na 70 stanowiskach spawalniczych). Posiada liczne hale produkcyjno – magazynowe oraz nowoczesny system maszynowy i laboratorium badawcze. Co 5 kocioł na paliwa stałe montowany w Polsce pochodzi właśnie z fabryki „Defro”. W czasie szkolenia, zaprezentowane zostały nowoczesne urządzenia grzewcze i ich charakterystyka.

W czasie szkolenia młodzież miała możliwość bezpośredniej obserwacji pracy specjalistów i nowoczesnego sprzętu do produkcji kotłów. Przybliżone zostały im informacje na temat technologicznych rozwiązań pozwalających, między innymi, zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i innych gazów nieprzyjaznych środowisku przyrodniczemu. Zwiedzenie zakładu pozwoliło uczniom, poznać specyfikę jego działalności oraz wyrobów najwyższej klasy. Szkolenie z pewnością pozwoli przyszłym instalatorom właściwie wybierać i doradzać klientom kotły c.o.

Wizyta w firmie „Defro” przebiegła w bardzo dobrej atmosferze, uczniowie i opiekunowie zostali gościnnie przyjęci. Na koniec szkolenia wręczono każdemu imienne dyplomy oraz upominki firmowe. Serdecznie dziękujemy kierownictwu firmy Defro za organizację szkolenia i przekaznie uczniom cennej wiedzy zawodowej z zakresu urządzeń grzewczych.