W dniach 03-10. czerwca 2017r. 65 uczniów Budowlanki wraz z 5 nauczycielami uczestniczyło w szkolnej wycieczce do Hiszpanii, Monte Carlo i Włoch.

W programie wycieczki znalazły się najciekawsze miejsca, które należy odwiedzić, udając się w tamtą część Europy.

Nasi wycieczkowicze nocowali nad Morzem Śródziemnym, w słynnej miejscowości Costa Brava. Hotel, w którym byli zakwaterowani był usytuowany blisko plaży, co umożliwiało aktywny wypoczynek - pływanie i kąpiele w morzu oraz granie w piłkę siatkową na plaży.

Każdy dzień niósł ze sobą wiele atrakcji i gwarantował niezapomniane wrażenia. Uczestnicy wycieczki trzykrotnie odwiedzili Barcelonę -  miasto Gaudíego, Miró i Picassa, w którym największe wrażenie zrobił zabytkowy kościół Sagrada Familia i niepowtarzalna Casa Mila, a na miłośnikach futbolu - legendarny stadion FC Barcelona.

Hiszpańska Katalonia to także niesamowite tańczące wieczorami fontanny, Park Guell oraz najsłynniejszy deptak La Rambla, a także historyczne Lloret de Mar i malownicza Tossa de Mar, które oczywiście znalazły się w planie zwiedzania.

Oprócz Hiszpanii uczestnicy wycieczki w drodze powrotnej do Polski zwiedzili najsłynniejszą dzielnicę Monaco - Monte Carlo oraz włoski kurort Santo Stefano w regionie Liguria.

Wszyscy uczestnicy wrócili podekscytowani, pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią. Wycieczka pozwoliła wszystkim oderwać się od szkolnej codzienności i zebrać siły przed ostatnimi dniami roku szkolnego 2016/17 i zbliżającymi się egzaminami zawodowymi.

Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu była pani Joanna Ostrowska, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ogromny wysiłek włożony w przygotowanie i jego realizację. Liczymy na kolejne zagraniczne wojaże!