31 października 2017r. uczniowie klasy 3bT wraz z opiekunami - panem Zenonem Suchankiem i panem Januszem Cichałą odwiedzili Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Pod przewodnictwem pana Romana Barana uczniowie mieli okazję zwiedzić studio oraz poznać techniki, w jakich wykonywało się animacje kiedyś i jak produkuje się je dziś. Uczniowie dowiedzieli się, jak krok po kroku powstawał scenariusz odcinka i jak wyglądał proces jego tworzenia. Zainteresowani mogli również zobaczyć, jak wyglądał sprzęt używany do robienia zdjęć kiedyś a jak wygląda dzisiaj. Podczas wykładu pan Roman Baran pokazywał autentyczne rekwizyty, które tworzone były podczas produkcji różnych animacji, m.in. Bolka i Lolka, Reksia, Baltazara Gąbki, Między Nami Bocianami i wielu innych. Podczas zwiedzania studia można było zobaczyć jak wyglądają stanowiska malarskie, wytłumiona sala do nagrywania dźwięku oraz ciemne pomieszczenie służące niegdyś do wykonywania zdjęć. Zwiedzanie studia zakończyło się pokazem odcinka serialu „Bolek i Lolek”.