Pierwszy dzień wiosny to świetny czas na odsłonięcie swego talentu.

21 marca 2019 – pierwszy dzień wiosny, dzień wagarowicza.  Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu byli w tym dniu na wyjątkowych wagarach – w szkole. Tego dnia w ZSBD odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją Żywieckiej Fundacji Rozwoju, która przedstawiła uczniom szerokie  możliwości współpracy, rozwoju i wsparcia dla  realizacji różnych projektów.

Po prezentacji wystąpił zespół Beat City z MCK w Żywcu, w którym tańczy uczennica klasy 2bt Eryka Kloc, a zespół prowadzi absolwentka Budowlanki Monika Kania.

Niepowtarzalnym wydarzeniem był występ zespołu eMel-Jot czyli Marzenia Lepszego Jutra.  Wszyscy jego członkowie to absolwenci ZSBD, obecnie profesjonalnie zajmujący się muzyką. Dzięki ich obecności w jury młodzież występująca na scenie została fachowo oceniona. Jednogłośnie stwierdzono, że poziom był naprawdę wysoki. Występy wokalne, instrumentalne i taneczne zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Wernisaż prac malarskich, fotograficznych i graficznych przyciągnął spojrzenia wszystkich. Prezentacje w salach „Czas wolny offline” udowodniły, że młodzież Budowlanki jest pełna pasji i nie brakuje jej kreatywnych pomysłów.

NAGRODZENI

KATEGORIA – WYSTĘP ARTYSTYCZNY

I miejsce- Ewelina Buława klasa 1bt (wokal)

II miejsce Eryka Kloc 2bt (taniec)

III miejsce – Julia Wajdzik 1bt (wokal)

Wyróżnienia: Marcin Pierlak 1bt (gra na instrumencie),

Zespół Muzyczny Samorządu Szkolnego w składzie:  Klaudia Golasik, Jakub Kliś, Łukasz Ząbek, Martyna Czyrnal, Wiktoria Klimczak, Patrycja Danel, Ewelina Lizak.

KATEGORIA  - WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH

I miejsce – Weronika Piela 4bt

II miejsce – Klaudia Pawlik 3bt

III miejsce – Bartłomiej Pasierbek 4bt, Weronika Salutzki 2n,

Nagroda specjalna - Kamila Hyrlik 4k  - za wyjątkową wrażliwość i nowatorstwo w kreowaniu świata.

KATEGORIA – DEKORACJA SAL „Czas wolny offline”

I miejsce – klasa 1n (sala 201)

II miejsce – klasa 2k (sala 202)

III miejsce – klasa 2at (sala 304)

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Gratulujemy!!!