A więc zaczynamy… Już dziś zastanawiamy się nad swoją przyszłością i planami zawodowymi.

Nie stoimy w miejscu, bierzemy udział w wykładzie pracowników Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej poświęconemu budownictwu, materiałom budowlanym i planowaniu procesów inwestycyjnych od projektu, geodezyjnego wytyczania budynku, samej budowy aż  po jego oddanie do użytkowania.

A to wszystko dzięki porozumieniu i współpracy naszej szkoły z ATH oraz wyjątkowemu zaangażowaniu nauczycieli zarówno naszego technikum jak Bielskiej Akademii.

Kontakt z pracownikami naukowymi pozwala nam na pogłębioną refleksję nad odpowiedzialnością za swoją edukację i pracę, która będzie już niedługo służyć społeczeństwu. My natomiast staniemy się tymi, którzy dzięki nauce w technikum, mogą profesjonalnie i fachowo wznosić nowe budowle.

Oto szansa dla nas uczniów technikum budowlanego i geodezyjnego, ale także dla innych branży okołobudowlanych.

Cieszymy się, że w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im Armii Krajowej w Żywcu możemy zdobywać wiedzę i umiejętności tak potrzebne dziś na trudnym rynku pracy.