Dnia 4 marca 2020 r W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych odbyło się Święto Patrona Szkoły – Armii Krajowej.

Tematami przewodnimi tegorocznego święta były szpital polowy i sztab naczelnego wodza. Poszczególne klasy przygotowywały stosowną inscenizację w swojej sali lekcyjnej, która była poddana ocenie jury. Trzeba podkreślić olbrzymie zaangażowanie i nieprawdopodobną kreatywność naszych uczniów. Można tylko współczuć jury, bo naprawdę mieli trudny orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. W konkursie na wystrój sali na podium plasują się następujące klasy:

I miejsce - klasa 3k - sztab naczelnego wodza + szpital polowy

II miejsce - klasa 1ctp - sztab naczelnego wodza

III miejsce - klasa 3bt - szpital polowy

nagrodami w konkursie są dofinansowania do wycieczek klasowych.

 

 

Odbył się również konkurs plastyczny w technice dowolnej o tej samej tematyce. Wpłynęły 194 prace, które udowodniły, że w naszej szkole są prawdziwi artyści.

W tym konkursie przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Kamil Bluj  klasa 4at

II miejsce -  Patrycja Magiera klasa 3bt

III miejsce -  Anna Byszydlik klasa  4bt

 

Wyróżnienia

Anna Kastelik klasa 3k

Anna Jakubiec klasa 3k

Patrycja Sikora klasa 2k

Paulina Majdak klasa 2at.

 

Zwieńczeniem tego dnia była wieczernica patriotyczna, podczas której na sali gimnastycznej w blasku świec uczniowie wraz z nauczycielami recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. To był bardzo wzruszający apel i prawdziwa lekcja historii.

Za przygotowanie Święta bardzo dziękujemy pani profesor Joannie Ostrowskiej i panu profesorowi Rafałowi Capucie.