6. grudnia 2016r. Szkolny Klub Europejski we współpracy z Samorządem Szkolnym i Klubem Dyskusyjnym “Szerokie Horyzonty”

zorganizował w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu wydarzenie - Maraton Pisania Listów z Amnesty International.

Uczniowie i nauczyciele pisali listy w obronie osób prześladowanych w różnych krajach na całym świecie oraz w obronie praw człowieka. Przed napisaniem listu, piszący mogli zapoznać się z historią każdej z prześladowanych osób i zdecydować w obronie której z nich chcą napisać swój list.

Otrzymaliśmy specjalne karty informacyjne, które można było przeczytać oraz zobaczyć zdjęcia osób wybranych w tym roku przez Amnesty International.

Mamy nadzieję, że zaangażowanie uczniów i wszystkich innych osób biorących udział w tej akcji na całym świecie przyniesie oczekiwane efekty i pomoże uwolnić choć jednego niesłusznie skazanego człowieka z więzienia. Cieszymy się, że i my staliśmy się częścią tego wspaniałego działania.

O akcji można przeczytać także w mediach, między innymi TUTAJ