Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniami z praktyk zawodowych, realizowanych przez uczniów naszej szkoły.

Wszystkim Pracodawcom serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w realizację praktyk.

Beata Szemraj

kierownik szkolenia praktycznego

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH - KWIECIEŃ, MAJ 2017

W roku szkolnym 2016/17 praktyki zawodowe w zawodzie technik cyfrowych graficznych odbyło 19 uczniów z klasy II, 15 uczniów z klasy III i 13 uczniów z klasy IV.

Swoje praktyczne umiejętności, niezbędne do pracy w zawodzie praktykanci doskonalili w następujących firmach i zakładach pracy:

1. Zakład Aktywności Zawodowej "Zakład Introligatorsko-Drukarski" Stowarzyszenia Teatr Grodzki w Bielsku Białej przy ul. Sempołowskiej;

2. Drukarnia WIG Ryszard Greczek w Żywcu przy ul. Brackiej;

3. Zakład Fotograficzny Jarosław Deka "U Jarka" w Żywcu przy ul. Zamkowej;

4. Git Studio Reklamy w Żywcu przy ul. Pierwogóra;

5. SM.32 Studio w Żywcu przy ul. Kościuszki;

6. Drukarnia SPRINT w Żywcu przy ul. Marii Curie – Skłodowskiej;

7. Drukarnia NIKI-BIS w Bielsku - Białej przy ul. Krakowskiej;

8. „Art Plus” Agencja Reklamowa Małgorzata Pyclik w Żywcu przy ul. Jagiellońskiej;

9. IRIS MEDIA Sp. z o. o. w Bielsku - Białej przy ul. Legionów;

10. LIMON w Bielsku - Białej przy ul. Grażyńskiego;

11. IT&Business Training Mateusz Grabowski w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego;

12. DEKOR SP. Z O. O.  SP. K. w Bielsku - Białej przy ul. Komorowickiej;

13. MEDIAGRAF Agencja Reklamy – Producent Reklam - Drukarnia w Bielsku - Białej przy ul. Bałtyckiej.

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH - WRZESIEŃ 2015

W dniach 7-18 września 2015r. uczniowie klasy IVb - grupa: technik cyfrowych procesów graficznych - odbyli kolejne praktyki zawodowe. To już trzecie spotkanie tych uczniów z firmami umożliwiającymi kontakt z rzeczywistymi warunkami pracy w kształconym zawodzie. Tym razem program praktyk skupiał się przede wszystkim na kwalifikacji A.55 "Drukowanie cyfrowe", z której egzamin odbędzie się już w styczniu 2016r.

Praktykanci zdobywali nowe umiejętności i nabywali doświadczenia zawodowego u następujących pracodawców:

1. Zakład Aktywnosci Zawodowej "Zakład Introligatorsko-Drukarski" Stowarzyszenia Teatr Grodzki w Bielsku Białej przy ul. Sempołowskiej;

2. Drukarnia WIG Ryszard Greczek w Żywcu przy ul. Brackiej;

3. Media Graf Piotr Urbanek w Bielsku Białej przy ul. Bałtyckiej;

4. Ośrodek Wydawniczy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP "Augustana" Sp. z o. o. w Bielsku Białej przy Pl. Lutra;

5. "Za 5" Dariusz Wołąkiewicz w Bielsku Białej przy ul. Gorkiego;

6. Zakład Fotograficzny Jarosław Deka "U Jarka" w Żywcu przy ul. Zamkowej 3.

W czasie praktyk uczniowie obsługiwali nowoczesne maszyny drukujące, szczegółowo poznali techniki druku offsetowego, współpracowali przy naświetlaniu płyt oraz bezpośrednio uczestniczyli w procesie drukowania, gruntownie poznali proces powstawania książki a także udoskonalili umiejętność foliowania i bigowania okładek oraz falcowania ulotek.

Czas praktyk był także okazją do rozwoju osobistego i podnoszenia własnych kompetencji personalnych i społecznych.

TECHNIK GEODETA - WRZESIEŃ 2015

W okresie od 7 do 18 września 2015r. uczniowie 4 klasy technikum geodezyjnego odbyli 2 - tygodniowe praktyki zawodowe w lokalnych firmach i urzędach. W tym roku szkolnym 15 uczniów naszej szkoły doskonaliło swoje umiejętności zawodowe i nabywało doświadczenia w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatwoego w Żywcu oraz w sześciu żywieckich firmach geodezyjnych, tj.: "Biuro Usług Geodezyjnych Geoprojekt mgr inż. Paweł Wiśniowski", "Usługi Geodezyjno - Kartograficzne Józef Sołtysik", "Usługi Geodezyjne Geo-Profil S.C. Janusz Sroka i Dominik Piela", "Geodezja i Kartografia PROGEO Paweł Latasz", "Usługi Geodezyjne i Projektowe GEOROAD Dawid Wieczorek"oraz "Usługi Geodezyjne Bartłomiej Marszałek".

Zapraszamy do galerii zdjęć.