Kto może być słuchaczem?

Na pierwszy semestr branżowej szkoły II stopnia przyjmuje się kandydatów, którzy:

• posiadają świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej w latach 2019–2023
  • posiadają zaświadczenie o zawodzie nauczanym w branżowej szkole I stopnia lub zasadniczej szkole zawodowej, którego zakres odpowiada pierwszej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w branżowej szkole II stopnia, do której ubiegają się o przyjęcie
  • posiadają zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Jak wygląda nauka?

Nauka w Branżowej Szkole II stopnia trwa dwa lata (cztery semestry) i umożliwia słuchaczom nabycie umiejętności z zakresu drugiej kwalifikacji oraz uzyskanie wykształcenia średniego branżowego, a po zdaniu egzaminu zawodowego uzyskanie dyplomu technika. Po zdaniu nieobowiązkowego egzaminu maturalnego pozwala uzyskać świadectwo dojrzałości.

Nauka prowadzona jest w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co drugi tydzień.

Kształcenie zawodowe odbywa się na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w wymiarze godzin określonym w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego.

Język obcy nauczany w Branzowej Szkole II stopnia to język angielski.

NAUKA JEST BEZPŁATNA!

W jakich zawodach kształcimy?

Technik usług fryzjerskich - wymagane zaświadczenie o ukończeniu branżowej szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer (lub ZSZ w zawodzie fryzjer)

W Branżowej Szkole II stopnia jest realizowana  druga kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie technik usług fryzjerskich, tj. FRK. 03 Projektowanie i wykonywanie fryzur.

Technik technologii drewna -  wymagane zaświadczenie o ukończeniu branżowej szkoły I stopnia w zawodzie stolarz (lub ZSZ w zawodzie stolarz)

W Branżowej Szkole II stopnia jest realizowana  druga kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie technik technologii drewna, tj. DRM. 08 Organizacja i prowadzenie procesów przetwarzania drewna i materiałów drewnopochodnych.

Jakie dokumenty są wymagane?

• Świadectwo ukończenia Branżowej Szkoły I stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej,
  • Zaświadczenie o zawodzie nauczanym w Branżowej Szkole I stopnia lub w Zasadniczej Szkole Zawodowej, którego zakres odpowiada kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie nauczanym w Branżowej Szkole II Stopnia, do której ubiegają się o przyjęcie,
  • Podanie o przyjęcie do szkoły,
  • Zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu,