Z ogromną dumą informujemy, że  wśród grona zwycięzców plebiscytu "Zawodowiec Roku 2022" w dziedzinie instalacji sanitarnych i gazowych znalazła się nasza nauczycielka Elżbieta Sapińska-Gumoś.

14 marca 2023br odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród I edycji konkursu „Zawodowiec Roku 2022”. To pierwsza tego rodzaju inicjatywa, zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z FRSE i KGHM Miedź. Jak piszą organizatorzy: "Celem konkursu jest nagrodzenie najlepszych nauczycieli kształcenia zawodowego, którzy z pasją i zaangażowaniem edukują przyszłą kadrę kompetentnych pracowników branżowych, a równocześnie są wzorem dla innych nauczycieli."Do konkursu wpłynęło 537 zgłoszeń w 62 dziedzinach. Komisja konkursowa ostatecznie przyznała wyróżnienia i tytuły laureatów dla 118 nominowanych nauczycieli w 52 dziedzinach.

 

Z terenu województwa śląskiego nominowano 15 nauczycieli. Z powiatu żywieckiego - jako jedyna - nominowana została,  ucząca w naszej szkole w technikum inżynierii sanitarnej, pani Elżbieta Sapińska-Gumoś.  To między innymi dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz pasji w przekazywaniu wiedzy młodzieży, ciągłemu rozwojowi, współpracy z wieloma podmiotami w danej dziedzinie, wprowadzaniu innowacji w obszarze kształcenia zawodowego, pani Sapińska-Gumoś znalazła się w gronie najlepszych nauczycieli z poszczególnych branż ze szkół z całej Polski.

 

Gratulujemy, wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjecia ze strony: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznalismy-najlepszych-nauczycieli-zawodowcow