W dniu 16 kwietnia 2016r. odbyła się kolejna wiosenna edycja akcji ekologicznej "Czyste Góry".

Tym razem celem rajdu było posprzątanie szlaków turystycznych Beskidu Małego. Uczniowie naszej szkoły szli trasą z Wilkowic na szczyt góry Czupel, a następnie zeszli do Zarzecza. Trasa była bardzo malownicza a dodatkowym plusem była wyjątkowa tego dnia piękna pogoda i doskonała widoczność. Z grzbietu pasma Beskidu Małego roztaczał się widok na słowacką Małą Fatrę a w oddali widać było nawet ośnieżone szczyty Tatr. Po dotarciu do miejsca zbiórki w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu nasi uczniowie wzięli udział w konkursach krajoznawczym i ekologicznym. Uczennicy klasy 3bT Marzenie Siedlak udało się zdobyć trzecie miejsce w konkursie ekologicznym za co otrzymała dyplom i cenną nagrodę książkową.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie rajdu i do zobaczenia na kolejnym jesiennym eko-rajdzie.

Opiekun : Paweł Knapek