Uczniowie najwyższych klas  gimnazjum i szkoły podstawowej spróbowali swych sił w branży fryzjerskiej i modowej.

6 marca 2019 roku w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu odbył się powiatowy konkurs fryzjersko – modowy pod hasłem ,,Bawimy się modą”.   

Uczestnikami rywalizującymi o główną nagrodę byli uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej. Pod czujnym okiem jurorów uczniowie wykonali niepowtarzalne fryzury ,,Pin up girl’’ oraz efektowne stroje z materiałów recyklingowych. Całość uświetniły występy zespołów tanecznych z MCK w Żywcu ,,BEAT CITY’’ oraz ,,PARADOKS’’. Poziom konkursu był wysoki. 

Przewodniczącą konkursowego jury była Iga Kuźnik wielokrotna laureatka prestiżowych konkursów, kreatorka wizerunku Miss Polski, Miss Supranational, Mister Supranational oraz właścicielka salonu partnerskiego z Mistrzynią Świata Joanną Zaręba - Wanczura.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:


KONKURENCJA: FRYZURA ,,PIN UP GIRL’’


I MIEJSCE – LAURA SOWA ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NR 2 - ŻYWIEC-OCZKÓW
II MIEJSCE – MARTA MICHALSKA GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II - MILÓWKA
III MIEJSCE – ALEKSANDRA KŁUSAK SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 - CIĘCINA

KONKURENCJA: ,,MODA RECYKLINGOWA’’


I MIEJSCE – KATARZYNA KOPEĆ SZKOŁA PODSTAWOWA IM.TADEUSZA SYGIETYŃSKIEGO - UJSOŁY
II MIEJSCE – PAULINA BOCHYNEK SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA KLICHA - WIEPRZ
III MIEJSCE – WERONIKA WARĘŻAK SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 - CIĘCINA