W Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu w dniu 18 marca 2016r. odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym.

Tematyka budownictwa pasywnego i energooszczędnego budzi coraz większe zainteresowanie, dlatego Marta Truś i Dariusz Steczek - nauczyciele branży budowlanej z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu zorganizowali I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym. Konkurs odbył się 18 marca 2016r. w siedzibie ZSB-D, a wzięli w nim udział przedstawiciele technikum budowlanego z 7 szkół województwa śląskiego. Były to drużyny dwuosobowe z Bielska -Białej, Bytomia, Cieszyna, Częstochowy, Gliwic, Żor oraz reprezentanci naszej szkoły.

Ideą konkursu jest doskonalenie wiedzy na temat budownictwa pasywnego i energooszczędnego. To, w jaki sposób budować domy oraz inne obiekty budowlane, aby przy niskim zużyciu energii były one bezpieczne dla ludzi, środowiska, a przede wszystkim wygodne. Chcemy również zachęcić młodzież do poszerzania swojej wiedzy budowlanej oraz do wymiany doświadczeń zawodowych - mówi Marta Truś - współorganizator konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Żywiecki oraz Śląski Kurator Oświaty.

Dla zwycięskich drużyn nagrody ufundowały zaprzyjaźnione ze szkołą firmy budowlane: Izodom2000, Schiedel, Fakro oraz Śląska Izba Inżynierów Budownictwa.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Zespól Szkół Budowlanych z Cieszyna - w składzie: Michał Adamek i Mroziok

II miejsce - Zespół Szkół Budowlano- Drzewnych im. Armii Krajowej z Żywca - w składzie:Kinga Janik i Martyna Kosiec

III miejsce - Państwowe Szkoły Budownictwa z Bytomia - w składzie: Daniel Bute i Michał Kuźniecow.