W dniach 15-16 grudnia 2016r. w Raciborzu odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Budowlany.

Naszą szkołę reperezetowali uczniowie z klasy 3aT - Dominik Górny i Mateusz Piwowarczyk, którzy bez problemu poradzili sobie z wykonaniem zadań konkursowych (murowanie z cegły klinkierowej, budowa ściany z pustaków Porotherm, ułożenie tynku akrylowego i mozaikowego oraz malowanie gzymsu i położonego wczesniej tynku akrylowego).

W konkursie rywalizowało 9 drużyn między innymi z Czech oraz województw małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii Turnieju udział wzięły dziewczyny, które reprezentowały Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Raciborza.

Dominik i Mateusz zwyciężyli i zostali wyróżnieni za prace w kategorii murowania z cegły klinkierowej TERCA, natomiast w klasyfikacji generalnej uzyskali znakomite II miejsce. O ich sukcesie napisano także w mediach - naszemiasto.pl oraz super-nowa.pl

Serdecznie gratulujemy naszym Budowlańcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Turnieju (fot. B. Szemraj)