Marcin Greń i Adam Zawada z klasy 3n najlepszymi murarzami w Polsce.

W dniach 17-18 maja 2017r. w Pasłęku odbył się finał XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy "Sprawny w Zawodzie - Bezpieczny w Pracy".

Marcin i Adam od samego początku prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności zawodowych. W pierwszej części wykonywali zadanie praktyczne, które polegało na wymurowaniu z pustaków fragmentu ściany, zgodnie z załączoną dokumentacją. Nasi reprezentanci nie mieli najmniejszych trudności z bezbłędnym wykonaniem muru, co potwierdziły wysokie oceny członków Komisji Oceniającej. W drugiej części wszyscy uczestnicy musieli się zmierzyć z testem sprawdzającym poziom teoretycznej wiedzy zawodowej. Budowlańcy z Żywca i tutaj nie dali szans konkurencji, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zdobyli I miejsce i zdobyli najcenniejsze nagrody rzeczowe.

Ale nie tylko! Sukces cieszy tym bardziej, że upoważnia Marcina i Adama do zwolnienia z egzaminu czeladniczego, do którego chłopcy właśnie się przygotowywali.

Na koniec warto dodać, że obaj laureaci są pracownikami młodocianymi w firmie WODPOL Sp. z o. o., gdzie od września 2014 roku dwa dni w tygodniu realizują zajęcia praktyczne na budowach prowadzonych przez pana Henryka Pietraszko - kierownika budowy i opiekuna pracowników młodocianych. Pozostałe trzy dni spędzają w Budowlance, gdzie uczą się przedmiotów ogólnokształcących i teoretycznych przedmiotów zawodowych.

O sukcesie naszych uczniów zrobiło się głośno w mediach. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Komendy Głównej OHP i krótkim materiałem filmowym, przygotowanym przez TVP3

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni, że to nasi uczniowie - Marcin i Adam są najlepszymi murarzami w Polsce!

Życzymy im dalszych sukcesów.