W Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie odbył się I Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik”.

Tematem przewodnim było hasło: Przeciwieństwa się przyciągają.

W konkursie wystartowali uczniowie szkół z różnych stron Polski, m.in. Wrocławia, Gdyni, Łodzi, Bielska – Białej i Nowego Targu. Żywiecką Budowlankę reprezentowały: Julia Pokusa – projektant i jej modelka Monika Mędrala. Wsparciem były także inne koleżanki z klasy 1k, odpowiedzialne za makijaż, doping i dobre słowo. Nasza ekipa, choć nie nagrodzona w konkursie, zaprezentowała się fantastycznie i profesjonalnie. Monika sprawiała wrażenie osoby urodzonej na wybiegu, była naturalna i błyskawicznie nawiązała kontakt z fotografami. Julia udowodniła, że choć jest na starcie kariery zawodowej, jest artystką niezależną, wymagającą szczególnie od siebie, a wszystko, co robi wykonuje z pasją! Gratulujemy pierwszego pokazu i życzymy kolejnych udanych startów!

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: awangarda i odzież użytkowa. W pierwszej wygrała Katarzyna Baryła z Zespołu Szkół Przemysłu Mody w Łodzi, w drugiej Agnieszka Marynowska z Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

Kreacje oceniało jury - projektantki mody Magdalena Hasiak i Sylwia Bednarska, Sylwia Lesińska, reprezentująca firmę Strima oraz Renata Perek, dyrektor ZST CKZiU, przedstawiciel gospodarzy i zarazem organizatorów konkursu.