W dniach 25-26.11.2021 r. w Gdańsku odbyły się ogólnopolskie zawody w ramach SkillsPoland 2021.

To unikatowe wydarzenie na skalę kraju, które jest wielkim świętem szkolnictwa branżowego.

Były to zawody umiejętności dedykowane młodym fachowcom, zwane potocznie igrzyskami olimpijskimi zawodów branżowych. Konkurs odbywał się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich - Amberexpo. W zmaganiach uczestniczyło 100 zawodników, ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach.

W konkurencji „Instalacje sanitarne i grzewcze” brali udział uczniowie naszej szkoły: Sebastian Kurzyniec i Hubert Dobosz – jako przedstawiciele powiatu żywieckiego i województwa śląskiego. Jak mówi opiekun zawodowy instalatorów, pani Elżbieta Sapińska-Gumoś: „Zadania były bardzo trudne, pracochłonne i wymagały dużych umiejętności instalatorskich. Uczniowie pracowali pod presją czasu i w dużym stresie, wielokrotnie oceniani przez ekspertów”.

Ambicja, talent, zapał i pracowitość uczniów ZSBD zostały nagrodzone. Sebastian Kurzyniec (3dT) zdobył brązowy medal, a wysoko w kwalifikacji uplasował się także Hubert Dobosz (3dT).

Gratulujemy naszym znakomitym fachowcom!