I miejsce w wojewódzkim konkursie fryzjerskim Sprawny w zawodzie Fryzjer zajęła Julia Hubczak z klasy 3L.

28 kwietnia 2022 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Częstochowie  odbył się wojewódzki konkurs „Sprawny w zawodzie 2022 – fryzjer”. Tematem konkursu była fryzura ślubna. W konkursie uczestniczyło 9 przyszłych fryzjerek ze Szkół Branżowych I Stopnia z: Żywca, Bielska-Białej, Skoczowa, Pszczyny, Pyskowic i Częstochowy. Towarzyszyło im 9 modelek oraz instruktorzy. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej, uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test z zakresu fryzjerstwa. Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu stylizacji fryzjerskiej – tj. fryzury ślubnej i makijażu na modelkach oraz na główkach treningowych, wykonaniu trwałej, fal i pierścionków. Ocenie podlegała estetyka wykonania, dokładność, czas, porządek na stanowisku pracy oraz efekt końcowy wykonanego zadania. Po części teoretycznej i praktycznej odbyła się prezentacja modelek. Pierwsze miejsce zajęła Julia Hubczak z klasy 3 L Szkoły Branżowej w Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych w Żywcu.