Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, razem z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, uroczyście zakończyli rok szkolny 2023/24, otwierając drzwi na upragnione wakacje.

Artystyczne Otwarcie Uroczystości

Wydarzenie rozpoczęło się od występów artystycznych, przygotowanych przez uczniów klas drugich szkoły branżowej pod opieką wychowawców. Młodsi uczniowie obdarowali trzecioklasistów pamiątkowymi kubkami z logiem szkoły, które będą im przypominać czas spędzony w murach ZSBD. Absolwenci wyrazili swoje podziękowania Nauczycielom, Wychowawcom i Dyrekcji za wsparcie i naukę przez wszystkie lata szkolne.

Nagrody i Wyróżnienia

W drugiej części uroczystości, Pani Dyrektor Beata Szemraj wręczyła świadectwa i nagrody uczniom z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem. Dodatkowo, uhonorowano laureatów tegorocznych konkursów, doceniając ich wiedzę i zaangażowanie.

Certyfikaty Erasmus+: Sukcesy Uczniów i Nauczycieli

Kolejną częścią spotkania było wręczenie certyfikatów potwierdzających ukończone kursy przygotowawcze oraz dokumentów Europass Mobilność. Trafiły one do:

  • dwudziestu dwóch uczniów klas trzecich technikum, którzy przez ponad pół roku przygotowywali się do wyjazdu do Szwecji w ramach projektu "Nauczyciele i uczniowie żywieckiego ZSBD szkolą się PRAKTYCZNIE w całej Europie". Spędzili tam dwa tygodnie, odbywając praktyki zawodowe.
  • ośmiu nauczycielek, które uczestniczyły w programie job shadowing w Chorwacji, doskonaląc swoje umiejętności w dziedzinach budownictwa, geodezji, fryzjerstwa, grafiki cyfrowej, fotografii i przemysłu mody.

 

Podziękowania i Wakacyjne Życzenia

Pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania uczniom, wicedyrektorom, nauczycielom, rodzicom, Radzie Rodziców oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi. Życzyła wszystkim wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji, które pozwolą naładować baterie i sprostać wyzwaniom nadchodzącego roku szkolnego.

Muzyczna Oprawa

Uroczystość uświetniły występy muzyczne uczniów, którzy stworzyli zespół w składzie: Agata Serwin i Zuzanna Grzegorek (śpiew), Józef Dudka (gitara), Filip Pochopień (pianino) oraz Mateusz Białek (wiolonczela). Ich występy dodały wydarzeniu wyjątkowego uroku i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości, które uchwyciły te niezapomniane chwile.

 

Wykonanie zdjęć - Wiktoria Nikiel i Amelia Witoszek, uczennice technichum fotografii i multimediów.