W dniach 29 września – 3 października 2025 r. piętnaścioro uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu uczestniczy w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Spotkanie odbywa się w Haltern am See, niedaleko Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Pod opieką nauczycieli młodzi ludzie biorą udział w wyjątkowych zajęciach integracyjnych i warsztatach, dzięki którym poznają swoich rówieśników z Niemiec, ich codzienne życie, szkołę oraz system kształcenia zawodowego. Jest to również okazja do rozmów o nadziejach i obawach młodych ludzi w niespokojnych czasach.
W programie wymiany przewidziano warsztaty tematyczne, wycieczki edukacyjne oraz czas na wspólną zabawę i integrację.
Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).
https://zsbd.edu.pl/projekty/pnwm/1499-pnwm-w-haltern-am-see-2#sigProId8415e7c1d7










