W dniach 29 września – 3 października 2025 r. piętnaścioro uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu uczestniczy w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Spotkanie odbywa się w Haltern am See, niedaleko Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii.

pnwm2025005

Pod opieką nauczycieli młodzi ludzie biorą udział w wyjątkowych zajęciach integracyjnych i warsztatach, dzięki którym poznają swoich rówieśników z Niemiec, ich codzienne życie, szkołę oraz system kształcenia zawodowego. Jest to również okazja do rozmów o nadziejach i obawach młodych ludzi w niespokojnych czasach.

W programie wymiany przewidziano warsztaty tematyczne, wycieczki edukacyjne oraz czas na wspólną zabawę i integrację.

Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).