Projekt ZSB-D laureatem Konkursu Grantowego „Po Stronie Natury.” W III edycji konkursu skierowanego do placówek edukacyjnych w całej Polsce wzięło udział blisko 300 projektów. Projekt Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu pod tytułem „Ogród przyszkolny naszą zieloną pracownią” zyskał uznanie konkursowego jury za przemyślane rozwiązanie oraz za innowacyjność i oryginalność podejścia do tematu ekologii. Pomysł znalazł się wśród 15 najlepszych, co stanowi niewątpliwie spory sukces naszej szkoły.

W kwietniu projekt został laureatem Konkursu Grantowego „Po Stronie Natury” 2010/2011 organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój S.A. Więcej na temat konkursu: WWW.postronienatury.pl.

Na uwagę zasługuje fakt, że autorami projektu była młodzież z technikum architektury krajobrazu oraz nauczyciele praktycznej nauki zawodu. Uczniowie będą również realizować projekt, oczywiście pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Realizacja pomysłu byłaby niemożliwa, gdyby nie grant w wysokości 5.000,00zł, ufundowany przez Firmę Żywiec Zdrój S.A. Otrzymane środki szkoła przeznaczy w całości na zakup materiału roślinnego i innych materiałów, które są niezbędne do zagospodarowania terenu wokół szkoły. Już rozpoczęto pierwsze prace w tym zakresie.

Realizacja projektu umożliwi spełnienie jego celów i wpłynie pozytywnie na estetykę terenu przyszkolnego.