Aktualności

 W nowym roku szkolnym ZSB-D będzie dysponować nowoczesną i wyjątkową ekopracownią ?. Wszystko to za sprawą wygranej naszej Szkoły w 10 edycji Konkursu Zielona Pracownia. 

        W dniach od 1- 8 czerwca 2024 roku uczniowie ZSB-D w Żywcu uczestniczyli   w wycieczce do Włoch.  Werona, Wenecja, Mediolan i Triest –  te miejsca stały się celem naszej długiej podróży.   Uczniom towarzyszyli w charakterze opiekunów Panie prof. Joanna Ostrowska, Stefania Konieczna, Sylwia Byrtek, Panowie prof. Krzysztof Marszałek i Jarosław Wójcik.

24 maja w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem, młodzież naszej szkoły wzięła udział w „Duchowej rEwolucji”.

Informujemy, że 29.05.2024 r. o godz. 16:30 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami według poniższego harmonogramu.

Przypominamy, że parking pod szkołą jest nieczynny ze względu na trwające na obiekcie prace budowlane.

10 maja 2024r. w Głogoczowie kolo Krakowa, przeprowadzone zostało szkolenie zawodowe dla uczniów Technikum Inżynierii Sanitarnej w Żywcu zorganizowane przez firmę Ottone - technika grzewcza oraz DAB Pumps Polska.

26 kwietnia br. pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych Absolwentów. 

25 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno-wychowawcze zorganizowane przez Panią Pedagog Annę Pochopień oraz Panią Psycholog Klaudię Szczotkę-Karpińską a prowadzone przez ppor. Pawła Żyglińskiego

19 kwietnia przypadła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. 

17 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Częstochowie odbył się wojewódzki konkurs „Sprawny w zawodzie 2024 – fryzjer”.

W dniach 17-18 kwietnia w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców.

12 marca 2024 r. w Kurii diecezji   Bielsko – Żywieckiej odbył się Finał XXVII Międzynarodowego  Ekumenicznego  Konkursu Wiedzy Biblijnej „JONASZ” wg Ewangelii św. Jana.

26.03.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów ZSB-D w żywieckim kinie Janosik w ramach programu KinoSzkoła.

Zapraszamy rodziców uczniów klas piątych na spotkania z wychowawcami  w czwartek 4.04.2024r.  wg poniższego harmonogramu.

22 marca 2024 roku w Żywcu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło brzmi - „WODA DLA POKOJU”. 

W dniu 22.03.2024r. uczniowie klas 1bT i 2fT pod opieką wuefistów - p.Kamila Zonia, Marcina Osmałka i Jarosława Wójcika - wzięli udział w akcji „Generalne Sprzątanie Miasta Żywca”.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Forget-me-not” pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole” .

Przegląd Twórczości Uczniowskiej - pokaz talentów wszelakich.

19 marca klasy 5ctp oraz 5dtp miały okazję wziąć udział w 20 edycji Festiwalu Nauki zorganizowanym między innymi przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej.

Już 22 marca 2024 r. w Żywcu będziemy obchodzić Światowy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło brzmi: „Woda dla pokoju”.

12 marca klasy pierwsze ZSB-D w Żywcu w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczestniczyły w  przeszkoleniu strzeleckie w Zespole Szkół w Moszczanicy.

W ramach projektu upowszechniania strzelnictwa w styczniu i lutym tego roku uczniowie ostatnich klas 4 i 5 technikum oraz 2 i 3 szkoły branżowej  wzięli udział w zajęciach strzeleckich.

28 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Konkursie Piosenki,  toktóry towarzyszył  XXVII  Międzynarodowemu Ekumenicznemu  Konkursowi  Wiedzy Biblijnej  „Jonasz”  w Bielsku Białej.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do udziału w akcji „Koszyczek dla seniora” zorganizowanej przez Chmura Foundation przy współpracy z Żywieckim Centrum Wolontariatu.

Jak sobie radzić z poczuciem smutku i osamotnienia?

W rytmie natury - to motyw przewodni nowej, ekspozycji w Żywiecka Biblioteka Samorządowa,  pod którym to zaprezentowały się prace dwojga znakomitych, oryginalnych artystów  Ewy Stopy-Pielesz oraz Ryszarda Pielesza.

W dniu 13.02.2024 w galerii bielskiej BWA odział Willa Sixta odbyły się warsztaty inspiracyjne  w przestrzeni wystawy „Dear Futures Vol. 2”.

14 lutego 2024r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych odbyło się Święto Patrona Szkoły – Armii Krajowej. Była to uroczystość szczególna, ponieważ od 25 lat Szkoła nosi to zaszczytne imię.

Część tegorocznych maturzystów z ZSB-D bawiła się w hotelu Beskidian w Węgierskiej Górce. Do balu przygotowywali się długo, ale było warto. Podczas imprezy udowodnili słowa Leopolda Staffa, że – „coś w szaleństwach jest młodości”.

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami podsumowujące pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/24, które odbędą się w czwartek 25 stycznia wg poniższego harmonogramu.

Żywiecka Fundacja Rozwoju,  dzięki programowi Pomarańczowa Energia - Stop Osamotnieniu Dzieci,

Początek roku kalendarzowego od lat kojarzy się nam z czasem podsumowań, dlatego z radością chcemy opowiedzieć Wam o książkach, które udało się nam kupić w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3.

"Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym".

W ostatnich tygodniach uczniowie z klas 1dt, 2dt i 4dt kształcący się na kierunku instalacje sanitarne, zwiedzili  zakład produkcji pomp ciepła firmy KOŁTON mieszczący się w Jabłonce koło Nowego Targu.

W dniu 1 i 15 grudnia 2023 r w naszej szkole odbyły się dwa bardzo ciekawe szkolenia dla klas instalacyjnych 1dt i 2dt.

W grudniu br. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów zaangażowanych w debaty oksfordzkie z wystąpień publicznych.

W dniu 1 grudnia w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS w ZSB-D odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu o Uzależnieniach  - Zdrowie w Twoich rękach.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży naszej szkoły udało się już kolejny raz zorganizować Mikołajki dla dzieci, będących podopiecznymi świetlicy działającej przy parafii św Floriana w Żywcu.

Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych. Warto brać udział w tego typu akcjach, bo można sprawić, że ten ratujący życie dar będzie dostępny dla potrzebujących.

Ostatni tydzień w ZSB-D przebiegał w Mikołajkowym nastroju, był Mikołajkowy Turniej Siatkówki, były rozdawane słodycze przez urocze aniołki

Zachęcamy uczniów  do udziału w naborze wniosków o przyznanie stypendiów w roku szkolnym 2023/2024, w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS – I edycja”.  Stypendia są finansowane z unijnych pieniędzy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, budżetu państwa oraz budżetu Województwa Śląskiego.

Jak nakazuje tradycja 6 grudnia wyruszyła ekipa św. Mikołaja. 

W dniu 28 listopada uczniowie klas 2bT, 2dT, 2fT, 2gT uczestniczyli w programie edukacji medialnej KinoSzkoła. 

1 grudnia od 1988 roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Walki z AIDS.

W minioną sobotę branża fryzjerska wzięła udział w Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych.

Nasz szkolny  zespół muzyczny  ,,Budowlanka’’ kolejny raz odniósł sukces.

 Znajomość  nowoczesnych narzędzi jest koniecznością w geodezji.

Firma Galmet jest jednym z najdłużej współpracujących z ZSB-D przedsiębiorstw i mocno wspiera kierunek Technik Inżynierii Sanitarnej,

16 listopada był dla kierunku Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej prawdziwym świętem.

Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada.

11 listopada 1918 roku to święto odzyskania wolności i suwerenności państwa polskiego funkcjonujące od 1937-  z przerwami związanymi z rządzącą w Polsce czasów PRL władzą komunistyczną - do dzisiaj.

W dniu 03.11.2023r. klasa stolarzy odbyła szkolenie projektowania komputerowego  z zakresu konfiguracji korpusów meblowych z zastosowaniem akcesoriów firmy BLUM.

2.11.2023 r.,  w 100. rocznicę urodzin księżnej Marii Krystyny Habsburg, zostały zorganizowane "Zaduszki jako wspomnienie o żywieckich Habsburgach".

W marcu tego roku informowaliśmy o otrzymanej dla Technikum nr 2 dotacji na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0:

Konkursowa rywalizacja znalazła swój finał 31 października w szkolnej bibliotece.

27 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w   Turnieju Gier Planszowych.

Jak co roku młodzież zapaliła znicze na grobach pracowników ZSB-D - symbol naszej pamięci o tych którzy od nas odeszli.

Z dużym żalem informujemy, że 23.10.2023, w wieku 103 lat, na wieczną służbę odszedł ppłk Władysław Foksa ps. Rodzynek – żołnierz AK, ostatni ze zgrupowania NSZ Henryka Flamego „Bartka”, największej grupy podziemia antykomunistycznego na Podbeskidziu.

W piątek, 27.10.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Dnia 02.10.2023 uczniowie klasy 3cT wraz z panią Anną Cichą udali się na dziedziniec Muzeum Miejskiego w Żywcu,

W dniach 3-6 października  odbył się  rajd turystyczno-historyczny organizowany przez IPN w Katowicach pod nazwą "W ochronie granic II Rzeczypospolitej".

12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

W ostatnich dniach   odbyło się szkolenie dla uczniów zawodu technik inżynierii sanitarnej z zakresu profesjonalnego sprzętu do pracy instalatora. Szkolenie przeprowadził Pan Łukasz Kłosek z firmy Rems.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym sleeveface.

Uczniowie naszej szkoły przystępują do XII edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której motywem przewodnim jest „Poprawa zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z uwzględnieniem znaczenia wsparcia społecznego”. 

Podkategorie