Aktualności

Już 28 marca br. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Żywcu wspólnie z Kuratorium Oświaty organizuje Giełdę Szkół Ponadpodstawowych (średnich) w formie on-line!

21 marca w ZSBD odbył się Festiwal Zawodów. To wydarzenie na długo zostanie w pamięci Uczniów i Nauczycieli ZSBD.

13 marca 2023 br w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych została przeprowadzona kolejna już akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Szkolne Koło PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W akcji wzięli udział uczniowie technikum i szkoły branżowej. Zarejestrowało się  36 ochotników spośród uczniów, z czego 19 oddało krew. Jednym z krwiodawców był nauczyciel.  Oddano łącznie  8,5l krwi.  Zostanie ona przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała pani Natalia Płaza, panie Edyta Firtsz i członkowie SK PCK. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za zaangażowanie. Zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które cyklicznie odbywają się na terenie naszej szkoły.

 

Zobacz załączoną galerię online na:
https://zsbd.edu.pl/szkola/aktualnosci#sigProId82bb58aa8a

Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu zaprasza wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz emerytów na Spotkanie Wielkanocne,  które odbędzie się w dniu 05.04.2023r. (środa), godz. 12:30 w stołówce szkolnej.

 

Trzy uczennice z naszej szkoły: Maja Bodek, Barbara Wiercigroch i Julia Staszkiewicz realizują projekt w ramach Olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, przy wsparciu pani prof. Elżbiety Gorgoń.

Kiedy w październiku 2022 roku, odbyło się oficjalne otwarcie “CHILL STREFY”, uczniowie z niedowierzaniem i zaciekawieniem zaglądali do przedsionka sali 315.

Z ogromną dumą informujemy, że  wśród grona zwycięzców plebiscytu "Zawodowiec Roku 2022" w dziedzinie instalacji sanitarnych i gazowych znalazła się nasza nauczycielka Elżbieta Sapińska-Gumoś.

W dniach 8 oraz 9 marca br w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu odbyły się Powiatowe Finałowe Rozgrywki w piłce koszykowej w zawodach Liceliady. Organizatorem rozgrywek był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

9 marca br uczniowie klas 2fT oraz 3fT technikum grafiki uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Bielska-Białej.

Spotkanie z płk dr Ireneuszem Kuleszą oraz Żołnierzami WCR w Bielsku-Białej.

2 marca br w Miejskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Debat Oksfordzkich PODBESKIDZIE organizowany przez Żywiecką Fundację Rozwoju.

22.02. 2023r. uczniowie technikum geodezyjnego naszej szkoły zasiedli w sali wykładowej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Członkowie Szkolnego Klubu Szerokie Horyzonty wraz z uczniami i nauczycielami ZSBD w odpowiedzi na apel wystosowany przez Stowarzyszenie Dajemy Radę wzięli udział w akcji pisania i tworzenia prac dla żołnierzy i medyków walczących na Ukrainie.

Stowarzyszenie "Jasny Promyk Słońca" przekazuje podziekowania  za wsparcie finansowe podczas zbiórki przeprowadzonej na rzecz podopiecznej, Nicoli Markowskiej.

W dniu 17 lutego 2023 roku w ramach lekcji z przedmiotów zawodowych, uczniowie klasy 1dt uczący się na kierunku technik inżynierii sanitarnej, wzięli udział w wycieczce zawodowej do ciepłowni miejskiej "Ekoterm"w Żywcu.

Z taką myślą przez dwa dni 22-23.02 uczniowie klasy 2at ZSBD pracowali przy remoncie sali w Klubie Seniora Domu Pomocy Społecznej w Żywcu.

W dniu 22 lutego 2023r uczniowie z klasy 4dtp kształcący się w zawodzie technik inżynierii sanitarnej, uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu zawodowym, przeprowadzonym przez Pana Marcina Ratajczaka przedstawiciela firmy Vesbo Poland.

Poczta walentynkowa dostarczała liściki, działał fotokącik.

13.02.2023r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych odbyło się Święto Patrona Szkoły – Armii Krajowej.  

6 lutego uczniowie klasy 3dt, pod opieką wychowawcy mgr Rafała Caputy oraz  Ks. Tomasza Mikołajka, odwiedzili Odział Zewnętrzny w Bielsku Białej Zakładu Karnego w Cieszynie. 

W dniach 2-3 lutego graficy z naszej szkoły brali udział w Międzynarodowych Targach Reklamy i Poligrafii RemaDays, które odbywały się w Warszawie.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI – 09.02.2023r.

Poloneza czas zacząć!

 

Firmy Vesbo oraz Grohe przeprowadziły profesjonalne szkolenia dla uczniów klas 2dt i 4dtp.

Nadszedł ten szczególny czas. Jak co roku, o tej porze, wszyscy razem świętujemy, składając sobie życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne.

15 grudnia grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w dwugodzinnych warsztatach przeprowadzonych przez panią Annę Ziębę z Żywieckiej Fundacji Rozwoju oraz panią Teresę Cimałę z Korpusu Solidarności (Żywieckie Centrum Wolontariatu).

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w VII Żywieckim Jarmarku Bożonarodzeniowym, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta   Żywiec.

13 grudnia obchodzimy 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oraz pacyfikacji kopalni Wujek.

Po przeprowadzonych akcjach świątecznych Samorząd Uczniowski udał się do Krakowa, aby na jarmarku bożonarodzeniowym również poczuć świąteczną atmosferę.

W dniach 28.11 –1.12.2022r odbyło się w Barcelonie pierwsze Międzynarodowe Seminarium VET dotyczące szkolnictwa zawodowego oraz projektów mobilności Erasmus+.

W dniach 28.11 –1.12.2022r odbyło się w Barcelonie pierwsze Międzynarodowe Seminarium VET dotyczące szkolnictwa zawodowego oraz projektów mobilności Erasmus+.

8 grudnia w naszej Szkole odbyło się spotkanie podsumowujące II edycję konkursu Skills Poland 2022, w którym braliśmy udział jako jedyna szkoła na Podbeskidziu.

Kolejny raz młodzież naszej szkoły nie zawiodła.

7 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielkami Ochotniczego Hufca Pracy w Żywcu - Komendantem OHP Panią Anną Zając i Panią Bożeną Zając w ramach nowego projektu "Aktywni górą".

We wtorek, 6 grudnia, grupa TAK z klasy 4cTp wzięła udział w "Mikołajkach z Miejskim Centrum Ekologii" w Żywcu.

Tego dnia w naszej szkole wiele się działo!

We wtorek 6 grudnia w naszej szkole odbył się „ MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ”.

W listopadzie uczniowie TPM uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Targi Tekstylne Fast Textile, które są najważniejszą imprezą branży tekstylnej w Polsce.

 To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W dniu 28 października 2022r w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu narzędzi i sprzętu do montażu nowoczesnych instalacji sanitarnych przeprowadzone przez przedstawiciela tej firmy Pana Łukasza Kłosek.

Poznajemy nowoczesne systemy instalacyjne z firmą KAN-THERM.

Wdniach 8 i 15 listopada 2022r., zostały zorganizowane 4-godzinne warsztaty pt. “Zrób własny projekt społeczny “, nad przebiegiem których czuwała pani Elżbieta Gorgoń.

7 listopada ekipa ze Szkolnego Koła PCK oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa miała pełne ręce roboty.

Jak co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Spotkania szkoleniowe Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie Budowlanki złożyli symboliczne znicze 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w klubie .

Dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela, ale jest to święto zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Nasza szkoła bierze udział w VII edycji akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci: 2022/2023. 

Poniedziałek 10 października 2022 był Dniem Gier Planszowych.

Uczniowie naszej szkoły w ostatnim tygodniu września (29-30) uczestniczyli w dniach otwartych dla młodzieży szkół średnich “Blisko. Praktycznie. Z pasją!”, w kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 Warsztaty zostały prowadzone przez uczniów klasy 4cTp branży technik architektury krajobrazu. 

22 września w naszej szkole  Samorząd Uczniowski zorganizował “Słodką wywiadówkę”  podczas której odbył się kiermasz ciast.

To już kolejna edycja festiwalu, w której udział wziął Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami wybrali się na dwudniową wycieczkę integracyjną.

W piątek, 24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, połączone z pożegnaniem Dyrektora Ewy Kaplyty.

W ramach wojewódzkiego projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!”  w  40 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego,   uczniowie ZSB-D  wzięli udział w wielu inicjatywach, które upamiętniły ten ważny okres w historii Polski. 

Informujemy, że w sekretariacie uczniowskim (102) są do odebrania Dyplomy Technika dla osób,

 

W dniu 23 maja 2022 r.  w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych, mgr inż. Ewą Kaplytą, a Prezesem Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych Beskidzkiego Oddziału w Bielsku – Białej, Panem inż. Hieronimem Spiżewskim

W dniu 29 kwietnia 2022 r. Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu podpisał umowę partnerstwa krajowego z Miastem Żywiec,

W piatek 29 kwietnia uczniowie klas IV zakończyli  naukę w ZSB-D.

Zapraszamy uczniów ósmych klas na Dni Otwarte!

Szkolny Klub Europejski i Szkolne Koło PCK organizują świąteczną zbiórkę darów żywnościowych dla gości z Ukrainy w naszym powiecie.