Aktualności

26 kwietnia br. pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych Absolwentów. 

25 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno-wychowawcze zorganizowane przez Panią Pedagog Annę Pochopień oraz Panią Psycholog Klaudię Szczotkę-Karpińską a prowadzone przez ppor. Pawła Żyglińskiego

19 kwietnia przypadła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. 

17 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Częstochowie odbył się wojewódzki konkurs „Sprawny w zawodzie 2024 – fryzjer”.

W dniach 17-18 kwietnia w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców.

12 marca 2024 r. w Kurii diecezji   Bielsko – Żywieckiej odbył się Finał XXVII Międzynarodowego  Ekumenicznego  Konkursu Wiedzy Biblijnej „JONASZ” wg Ewangelii św. Jana.

26.03.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów ZSB-D w żywieckim kinie Janosik w ramach programu KinoSzkoła.

Zapraszamy rodziców uczniów klas piątych na spotkania z wychowawcami  w czwartek 4.04.2024r.  wg poniższego harmonogramu.

22 marca 2024 roku w Żywcu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło brzmi - „WODA DLA POKOJU”. 

W dniu 22.03.2024r. uczniowie klas 1bT i 2fT pod opieką wuefistów - p.Kamila Zonia, Marcina Osmałka i Jarosława Wójcika - wzięli udział w akcji „Generalne Sprzątanie Miasta Żywca”.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Forget-me-not” pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole” .

Przegląd Twórczości Uczniowskiej - pokaz talentów wszelakich.

19 marca klasy 5ctp oraz 5dtp miały okazję wziąć udział w 20 edycji Festiwalu Nauki zorganizowanym między innymi przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej.

Już 22 marca 2024 r. w Żywcu będziemy obchodzić Światowy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło brzmi: „Woda dla pokoju”.

12 marca klasy pierwsze ZSB-D w Żywcu w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczestniczyły w  przeszkoleniu strzeleckie w Zespole Szkół w Moszczanicy.

W ramach projektu upowszechniania strzelnictwa w styczniu i lutym tego roku uczniowie ostatnich klas 4 i 5 technikum oraz 2 i 3 szkoły branżowej  wzięli udział w zajęciach strzeleckich.

28 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Konkursie Piosenki,  toktóry towarzyszył  XXVII  Międzynarodowemu Ekumenicznemu  Konkursowi  Wiedzy Biblijnej  „Jonasz”  w Bielsku Białej.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do udziału w akcji „Koszyczek dla seniora” zorganizowanej przez Chmura Foundation przy współpracy z Żywieckim Centrum Wolontariatu.

Jak sobie radzić z poczuciem smutku i osamotnienia?

W rytmie natury - to motyw przewodni nowej, ekspozycji w Żywiecka Biblioteka Samorządowa,  pod którym to zaprezentowały się prace dwojga znakomitych, oryginalnych artystów  Ewy Stopy-Pielesz oraz Ryszarda Pielesza.

W dniu 13.02.2024 w galerii bielskiej BWA odział Willa Sixta odbyły się warsztaty inspiracyjne  w przestrzeni wystawy „Dear Futures Vol. 2”.

14 lutego 2024r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych odbyło się Święto Patrona Szkoły – Armii Krajowej. Była to uroczystość szczególna, ponieważ od 25 lat Szkoła nosi to zaszczytne imię.

Część tegorocznych maturzystów z ZSB-D bawiła się w hotelu Beskidian w Węgierskiej Górce. Do balu przygotowywali się długo, ale było warto. Podczas imprezy udowodnili słowa Leopolda Staffa, że – „coś w szaleństwach jest młodości”.

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami podsumowujące pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/24, które odbędą się w czwartek 25 stycznia wg poniższego harmonogramu.

Żywiecka Fundacja Rozwoju,  dzięki programowi Pomarańczowa Energia - Stop Osamotnieniu Dzieci,

Początek roku kalendarzowego od lat kojarzy się nam z czasem podsumowań, dlatego z radością chcemy opowiedzieć Wam o książkach, które udało się nam kupić w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3.

"Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym".

W ostatnich tygodniach uczniowie z klas 1dt, 2dt i 4dt kształcący się na kierunku instalacje sanitarne, zwiedzili  zakład produkcji pomp ciepła firmy KOŁTON mieszczący się w Jabłonce koło Nowego Targu.

W dniu 1 i 15 grudnia 2023 r w naszej szkole odbyły się dwa bardzo ciekawe szkolenia dla klas instalacyjnych 1dt i 2dt.

W grudniu br. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów zaangażowanych w debaty oksfordzkie z wystąpień publicznych.

W dniu 1 grudnia w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS w ZSB-D odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu o Uzależnieniach  - Zdrowie w Twoich rękach.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży naszej szkoły udało się już kolejny raz zorganizować Mikołajki dla dzieci, będących podopiecznymi świetlicy działającej przy parafii św Floriana w Żywcu.

Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych. Warto brać udział w tego typu akcjach, bo można sprawić, że ten ratujący życie dar będzie dostępny dla potrzebujących.

Ostatni tydzień w ZSB-D przebiegał w Mikołajkowym nastroju, był Mikołajkowy Turniej Siatkówki, były rozdawane słodycze przez urocze aniołki

Zachęcamy uczniów  do udziału w naborze wniosków o przyznanie stypendiów w roku szkolnym 2023/2024, w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS – I edycja”.  Stypendia są finansowane z unijnych pieniędzy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, budżetu państwa oraz budżetu Województwa Śląskiego.

Jak nakazuje tradycja 6 grudnia wyruszyła ekipa św. Mikołaja. 

W dniu 28 listopada uczniowie klas 2bT, 2dT, 2fT, 2gT uczestniczyli w programie edukacji medialnej KinoSzkoła. 

1 grudnia od 1988 roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Walki z AIDS.

W minioną sobotę branża fryzjerska wzięła udział w Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych.

Nasz szkolny  zespół muzyczny  ,,Budowlanka’’ kolejny raz odniósł sukces.

 Znajomość  nowoczesnych narzędzi jest koniecznością w geodezji.

Firma Galmet jest jednym z najdłużej współpracujących z ZSB-D przedsiębiorstw i mocno wspiera kierunek Technik Inżynierii Sanitarnej,

16 listopada był dla kierunku Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej prawdziwym świętem.

Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada.

11 listopada 1918 roku to święto odzyskania wolności i suwerenności państwa polskiego funkcjonujące od 1937-  z przerwami związanymi z rządzącą w Polsce czasów PRL władzą komunistyczną - do dzisiaj.

W dniu 03.11.2023r. klasa stolarzy odbyła szkolenie projektowania komputerowego  z zakresu konfiguracji korpusów meblowych z zastosowaniem akcesoriów firmy BLUM.

2.11.2023 r.,  w 100. rocznicę urodzin księżnej Marii Krystyny Habsburg, zostały zorganizowane "Zaduszki jako wspomnienie o żywieckich Habsburgach".

W marcu tego roku informowaliśmy o otrzymanej dla Technikum nr 2 dotacji na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0:

Konkursowa rywalizacja znalazła swój finał 31 października w szkolnej bibliotece.

27 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w   Turnieju Gier Planszowych.

Jak co roku młodzież zapaliła znicze na grobach pracowników ZSB-D - symbol naszej pamięci o tych którzy od nas odeszli.

Z dużym żalem informujemy, że 23.10.2023, w wieku 103 lat, na wieczną służbę odszedł ppłk Władysław Foksa ps. Rodzynek – żołnierz AK, ostatni ze zgrupowania NSZ Henryka Flamego „Bartka”, największej grupy podziemia antykomunistycznego na Podbeskidziu.

W piątek, 27.10.2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Dnia 02.10.2023 uczniowie klasy 3cT wraz z panią Anną Cichą udali się na dziedziniec Muzeum Miejskiego w Żywcu,

W dniach 3-6 października  odbył się  rajd turystyczno-historyczny organizowany przez IPN w Katowicach pod nazwą "W ochronie granic II Rzeczypospolitej".

12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

W ostatnich dniach   odbyło się szkolenie dla uczniów zawodu technik inżynierii sanitarnej z zakresu profesjonalnego sprzętu do pracy instalatora. Szkolenie przeprowadził Pan Łukasz Kłosek z firmy Rems.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym sleeveface.

Uczniowie naszej szkoły przystępują do XII edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której motywem przewodnim jest „Poprawa zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z uwzględnieniem znaczenia wsparcia społecznego”. 

Październikowa aura sprzyja wycieczkom, nie dziwi więc, że klasy 2fT oraz 3fT  wraz z p. Sylwią Wykręt-Saczką, p. Aliną Adamczyk oraz p. Elżbietą Zawadą wyruszyły żywieckimi ścieżkami, by zmierzyć się z tematem fotoreportażu: „Żywiec znany pokażę Wam w sposób nieznany…”

Nadszedł czas, żeby każdy z nas lokalnie podzielił się swoją energią, by rozwiązać ważny problem osamotnienia dzieci!

18 września tego roku na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka pieniędzy przez wolontariuszkę Stowarzyszenia "Jasny Promyk Słońca", Małgorzatę Kwiatkowską,

W dniu 21.09. w czwartek w towarzystwie przepięknej pogody miał miejsce „Ekologiczny Piknik na żywieckim rynku” podsumowujący II edycję (ostatnią) programu „Smart Żywiec – (r)ewolucja”, w którym ZSB-D brał czynny udział!

Tuż przed wakacjami, w ramach lekcji z języka angielskiego z p. Izabelą Kasztelnik, uczniowie klasy 3bt mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu dokumentalnego ,,Życie na naszej planecie’’ (Life on Our Planet).

Podkategorie