13 grudnia obchodzimy 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oraz pacyfikacji kopalni Wujek.

Z tej okazji uczniowie klasy 1dT odwiedzili Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach mieszczące się w dawnym magazynie odzieżowym. Dziś to nowoczesne, skierowane głównie do młodych ludzi muzeum. Podczas zwiedzania Centrum uczniowie poznali świadka wydarzeń Stanisława Płatka – przywódcę strajku górników, który opowiedział o wydarzeniach sprzed 41 lat. Po obejrzeniu wystawy uczestnicy wycieczki uroczyście złożyli znicze pod pomnikiem tragicznie zmarłych.
Pamiętamy również o naszym patronie – Armii Krajowej. Podczas krótkiego postoju na cmentarzu komunalnym w Katowicach – Murckach zapalony został symboliczny znicz obok grobów żołnierzy.

wujek wejscie