W listopadzie uczniowie TPM uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Oprócz zwiedzania urokliwych zakątków stolicy wzięli także udział w spotkaniu z wybitnymi osobowościami świata mody, które odbyło się w salonie z biżuterią Pani Moniki Tomaszewskiej w Warszawie, która tworzy markę BOSKA od 2011 roku.

Główną inspiracją kolekcji są jej wyjątkowe Klientki - silne i świadome kobiety. Dodatkowym natchnieniem jest dla niej architektura, moda, sztuka użytkowa oraz sztuka współczesna. Mając głowę pełną pomysłów oraz dbając o każdy szczegół i najwyższą jakość wykonania, nieprzerwanie w zaciszu swojej klimatycznej, warszawskiej pracowni tworzy ręcznie charakterystyczne i dopracowane długie naszyjniki, bransoletki, pierścionki czy kolczyki. BOSKA to biżuteria tworzona z pasją, która jest sumą miłości do ludzi, mody i przestrzeni, w której żyjemy. Autorka tworzy bardzo krótkie serie, niejednokrotnie unikaty, które powstały wyłącznie w jednym egzemplarzu. To w połączeniu z jej otwartością i wyjątkową osobowością sprawia, że kobiety zakochują się w jej biżuterii bezpowrotnie! Jest także znakomitą projektantką odzieży.

Natomiast Joanna Gibzińska o krawiectwie wie wszystko. Wieloletnie doświadczenie w pracy ze znanymi markami oraz gwiazdami show biznesu sprawia, że moda nie ma przed nią tajemnic. Doskonałe konstrukcje, staranne wykończenie, wysokiej jakości tkaniny są wyznacznikiem marki GIBA - autorskiej marki Joanny, która postanowiła działać również pod własnym szyldem. GIBA to krótkie serie ubrań, czasami uszytych wyłącznie w pojedynczych egzemplarzach, które prezentuje większość gwiazd polskiego kina oraz sceny muzycznej min. zaprojektowała i uszyła słynny czerwony kombinezon DODY na finał Tańca Z Gwiazdami. Pani Joanna jest również wybitnym kostiumologiem, współpracuje m.in. z The Voice of Poland, produkcjami filmowymi min Patryka Vegi czy też teatrem.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali w jaki sposób można osiągnąć sukces i jak długą, często trudną drogę trzeba pokonać. Należy uparcie dążyć do celu, nie zrażać się żadnym niepowodzeniem i z pokorą przyjmować krytykę. To była ważna lekcja dla młodych, przyszłych projektantów. Dowiedzieli się jak tak naprawdę wygląda praca, którą często tylko pozornie z zewnątrz oceniamy. To nie tylko projektowanie ale także współpraca z ludźmi. Spełnianie ich oczekiwań i dbanie o wizerunek.

warszawa tpm2022 wejscie