15 grudnia grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w dwugodzinnych warsztatach przeprowadzonych przez panią Annę Ziębę z Żywieckiej Fundacji Rozwoju oraz panią Teresę Cimałę z Korpusu Solidarności (Żywieckie Centrum Wolontariatu).

Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami z koordynatorkami programów, dowiadywali o formach i sposobach współpracy, ofertach edukacyjnych i sieciujących. Korpus Solidarności, dzięki wielu działaniom, daje możliwości podwyższenia swoich umiejętności i zdobycia nowej wiedzy. Najaktywniejsi członkowie otrzymują możliwość bezpłatnego udziału w corocznych wyjazdach integracyjnych, letnich obozach, możliwość pozyskania minigrantów na realizację autorskich projektów społecznych czy wykorzystania bonów edukacyjnych. Szczególnie interesujący okazał się pakiet korzyści dla aktywnych wolontariuszy w postaci Karty Wolontariusza (bonusy i przywileje u partnerów programów), udział w debatach, forach, stażach i wizytach studyjnych. Wszystkie oferty można znaleźć w Systemie Obsługi Wolontariatu (SOW). Zapraszamy do współpracy www.korpussolidarnosci.gov.pl

Program swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, instytucją zarządzającą jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którego ustawowym celem jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. 

{gallery}Korpus solidarnosci 20{/gallery}