13.02.2023r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych odbyło się Święto Patrona Szkoły – Armii Krajowej.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele organu prowadzącego na czele z wicestarostą - panem Stanisławem Kucharczykiem; z-ca dyrektora delegatury KO w Bielsku-Białej - pani Elżbieta Sobieska; prezes Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej - pani Urszula Rukasz; honorowy prezes Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej – pan Hieronim Bajor; dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania - pan Andrzej Widzyk oraz przyjaciele szkoły.

Tegoroczną uroczystość rozpoczęła  Pani dyrektor - Beata Szemraj, która podkreśliła, że Święto Patrona Szkoły jest dla naszej społeczności bardzo ważnym wydarzeniem.  Tematem przewodnim  Święta była „miłość w obliczu wojny”. Wszystkie klasy  udekorowały tematycznie sale lekcyjne oraz przygotowały inscenizację.  Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością.  W konkursie na wystrój sali I miejsce  zajęła  klasa 2dT. Wyróżnienie otrzymały: klasa 3bT oraz  klasa 4dTp. Odbył się również konkurs plastyczny, w którym przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce – Dorota Kocoń z klasy 4aT,  II miejsce – Julia Brzęk z klasy 4kp i  III miejsce – Malwina Pochopień z klasy 4kp.  Wyróżnienie otrzymały:  Maria Miesiączek z klasy 4kp, Weronika Warężak z klasy 4k,  Zuzanna Dziki z klasy 4aT oraz Julia Niemiec z klasy 1bT.

Zwieńczeniem tego dnia była wieczernica patriotyczna, podczas której na sali gimnastycznej, w blasku świec, uczniowie wraz z nauczycielami recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Po wysłuchaniu repertuaru, na ręce Pani dyrektor został złożony dyplom z okazji 24-rocznicy nadania szkole imienia Armii Krajowej oraz wręczenia sztandaru.

To była prawdziwa lekcja historii. Za przygotowanie akademii bardzo dziękujemy Pani profesor Joannie Ostrowskiej, Panu profesorowi Rafałowi Capucie i Pani profesor Magdalenie Stajniak.