Członkowie Szkolnego Klubu Szerokie Horyzonty wraz z uczniami i nauczycielami ZSBD w odpowiedzi na apel wystosowany przez Stowarzyszenie Dajemy Radę wzięli udział w akcji pisania i tworzenia prac dla żołnierzy i medyków walczących na Ukrainie.

Akcja trwała cały luty. Miała ona na celu podniesienie morale, podtrzymanie na duchu walczących w skrajnie trudnych warunkach żołnierzy formacji takich, jak armia, gwardia i oddziały terytorialne Ukrainy. Uczniowie wzięli udział w inicjatywnie i przygotowali wiele pięknych rysunków, do prac dołączono również listy, w których znalazło się wiele ciepłych i dodających otuchy słów, kierowanych do walczących na Ukrainie.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom oraz nauczycielom, szczególnie prof. Elżbiecie Gorgoń, prof.Rafałowi Capucie oraz prof. Elżbiecie Zawadzie. 28 lutego Wasze prace zostały zapakowane i wysłane. Wierzymy, że dotrą do walczących i podniosą ich wiarę, że nie są osamotnieni w walce, że Polska o nich pamięta.