9 marca br uczniowie klas 2fT oraz 3fT technikum grafiki uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Bielska-Białej.

Ponieważ obie klasy to technik fotografii i multimediów pierwszym przystankiem było spotkanie z liryczną opowieścią o strachach i lękach dzieciństwa, czyli z wystawą zdjęć Bartłomieja Krężołka „Mute”, którą można było obejrzeć w Galerii Fotografii B&B działającej w Domu Włókniarzy w Bielsku-Białej.

Czarno-białe fotografie artysty pozwoliły oglądającym odnaleźć w sobie emocje, którym towarzyszy cisza – bo czasem trzeba wyłączyć dźwięk (tytuł wystawy „MUTE” jest tu wymowny), żeby włączyć emocje...

Następnie uczestnicy wycieczki przeszli do Gemini Park do Minicentrum Nauki Science Point ATH 2.0, przygotowanego przez ATH w Bielsku-Białej. Uczniowie wraz z opiekunami zobaczyli 3 wystawy popularno-naukowe pod wspólną nazwą "ZOBACZYĆ. DOTKNĄĆ. ZROZUMIEĆ"

Wystawa zrobiła wrażenie na zwiedzających. Przy obserwowaniu eksponatów uczniom i ich opiekunom towarzyszyły podziw (np. dla Geniuszu da Vinci), śmiech (np. przy doświadczeniu pułapek umysłu), fascynacja (tak, tak fizyka może być bardzo ciekawa) ale i refleksja, że warto być pasjonatem nauki.