Kiedy w październiku 2022 roku, odbyło się oficjalne otwarcie “CHILL STREFY”, uczniowie z niedowierzaniem i zaciekawieniem zaglądali do przedsionka sali 315.

Pomysłodawczynie i realizatorki projektu: Wiktoria Stachniak, Agata Kiełbas i Dominika Juraszek wyjaśniały, że powstaje  miejsce zwane „Chill Strefa”, przeznaczone do integracji uczniów i wyciszenia się.

Część z wyposażenia Chill strefy powstało w ramach warsztatu i integracji z chętnymi uczniami różnych zawodów oraz wolontariuszami. Dziewczęta uzyskały wsparcie finansowe na realizację zwycięskiego projektu, w ramach Konkursu na inicjatywy dla młodzieży z Żywiecczyzny i stworzyły “Brygadę ZSBD” do realizacji zamierzonych celów.

W „strefie” wygenerowane zostały trzy kąciki:

- czytelniczy, w którym można przeczytać zarówno zakupione książki jak i te przekazane, przez uczniów do „książkodzielni” (jeśli chcesz się jakąś podzielić, to śmiało włóż ją do półki- niech książka działa w najlepsze);

- artystyczny, który ma na celu rozwijanie się w zakresie rysunku, rozwija kreatywność oraz pobudza pracę mózgu;

- rozwojowy, wyposażony w różnego rodzaju gry planszowe, które pomogą rozwijać pracę w zespole, nawiązać relację z innymi, zrelaksować się i wspomóc logiczne myślenie.

Wspólne spędzanie czasu pozwala zbudować aktywnie współpracującą społeczność świadomą swoich praw i obowiązków, niwelując przy tym stres i trudności adaptacyjne.

Ostatnio strefa poszerzyła się o wygodne miejsca do siedzenia i odpoczynku na I piętrze w korytarzu.

Pamiętajmy, że jesteśmy zobowiązani do używania strefy wyłącznie zgodnie z jej przeznaczeniem. Dbajmy o naszą wspólną Strefę Chill!