W rytmie natury - to motyw przewodni nowej, ekspozycji w Żywiecka Biblioteka Samorządowa,  pod którym to zaprezentowały się prace dwojga znakomitych, oryginalnych artystów  Ewy Stopy-Pielesz oraz Ryszarda Pielesza.

1225 magiafotografii wejscie

19 lutego 3fT mogła obejrzeć tę wystawę, wysłuchać wykładu wygłoszonego przez samego twórcę prof. Ryszarda Pielesza a potem uczestniczyć w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Żywiecką Bibliotekę Samorządową.

Zajęcia były podzielone na dwie części – w pierwszej uczniowie obejrzeli fotografie wykonane przez Ewę Stopa- Pielesz prof. ASP w Katowicach oraz grafiki stworzone przez prof. Ryszarda Pielesza z Cieszyńskiego Instytutu UŚ.

W wykładzie prof. Ryszard Pielesz w ciekawy sposób przedstawił góry jako swoją pasję, które były kontekstem jego grafik.

 Zasadniczą część spotkania były warsztaty fotograficzne, które poprowadził Mateusz Pielesz – fotograf modowy. Zapoznał uczniów z fotografią  wizerunkową, lookbookową oraz modową. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda fotografia mody od podszewki oraz jak w ciekawy i interesujący sposób komponować zdjęcia w studio fotograficznym.

Poza tym Mateusz Pielesz uchylił rąbka tajemnicy związanego z wyczerpującą – wbrew pozorom pracą fotografa modowego, zapoznał uczniów ze swoimi pracami.

Teoria została poparta praktyką. Uczniowie mogli wykonywać zdjęcia, a modelką została Natalia Urlich. Na własnej skórze przekonała się jak trudną jest rola modelki, a fotografowie jak ciężko wybrać idealny kadr.

Podziękowania składamy dyrektor Żywieckiej Biblioteki Samorządowej p. Kornelii Gąsiorek oraz p. Katarzynie Śleziak za zaproszenie na warsztaty oraz Gabrieli Rak za wykonane zdjęcia z warsztatów.