W nowym roku szkolnym ZSB-D będzie dysponować nowoczesną i wyjątkową ekopracownią ?. Wszystko to za sprawą wygranej naszej Szkoły w 10 edycji Konkursu Zielona Pracownia. 

 wejscie prac

13.06.2024r. w Mikołowie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie "Zielona Pracownia 2024". ZSB-D zdobył nagrodę za projekt "Strumień wiatru, słońca, atomu.... to energia między niczym a wszystkim". Został on pozytywnie oceniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i dzięki temu Szkoła otrzymała dotację na generalny remont sali 217 w kwocie 48000 zł.  Dofinansowanie pozwoli zrealizować nasze marzenia o nowej pracowni, która będzie wyposażona w nowoczesne pomoce naukowe, multimedia, ławki, krzesła. Do projektu wystroju sali włączyli się również uczniowie, którzy z wielkim zaangażowaniem zaprojektowali tapetę oraz byli autorami przewodniego hasła. Wkrótce ruszają prace i mamy nadzieję, że we wrześniu w sali 217 uczniowie zastaną nową rzeczywistość.

W uroczystości wzięli udział Pani Dyrektor, Pani profesor Stefania Konieczna oraz uczniowie: Liliana Urbaniak (kl.4at), Karolina Laszczak (kl.2bt) oraz Maciej Dziki (2bt), którzy mogli wysłuchać występów młodych artystów, wziąć udział w zawodach, eksperymentach naukowych, quizach i różnego rodzaju turniejach  podczas Pikniku Naukowego. Otrzymali także pamiątkowe upominki. Udział w tym konkursie potwierdza, że warto marzyć, bo dzięki temu inwestuje się w przyszłość!