19 grudnia jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia bożonarodzeniowa – jasełka, przygotowane przez uczniów.

 Jasełka 2025

Na program artystyczny złożyły się recytacje wierszy, fragmenty Ewangelii oraz utwory muzyczne opowiadające o narodzeniu Pana Jezusa. Występy wprowadziły zgromadzonych w wyjątkowy, świąteczny nastrój oraz skłaniały do refleksji nad sensem Bożego Narodzenia.

Uczniowie pod kierunkiem prof. Anny Tomaszek wprowadzili całą społeczność szkolną w przedświąteczny czas, przypominając, że  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowe dni, które zapraszają do zatrzymania się w codziennym pośpiechu i spojrzenia na drugiego człowieka z większą uważnością. Upamiętnienie narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem — to wydarzenie, które niesie ze sobą przesłanie miłości, pokoju i nadziei.  Jak podkreślano w recytacjach to właśnie w prostocie betlejemskiej stajenki przypomniana zostaje prawda o niezwykłej godności każdego człowieka.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Beata Szemraj. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że Boże Narodzenie jest świętem radości i duchowego odrodzenia, symbolem nowego życia oraz pojednania, a tym samym skłania do refleksji nad tym, co naprawdę ważne: nad relacjami, wzajemnym szacunkiem i otwartością serca, jak wielką wartością jest obecność drugiego człowieka — jego dobro, wrażliwość i potrzeba bliskości. Obok refleksyjnych słów nie zabrakło również serdecznych życzeń skierowanych do całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. 

Uroczystość była pięknym wprowadzeniem w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.