Warsztaty przeprowadzone przez wykładowców Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej odbyły się 29 maja. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 4AT Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych.

wykladTB wejscie1

Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z zasadami tworzenia iluzji przestrzennych oraz pokazanie, w jaki sposób odpowiednie techniki rysunkowe pozwalają przedstawiać na płaszczyźnie obiekty i przestrzenie, które w rzeczywistości nie istnieją. Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zasady perspektywy, kompozycji oraz metody wykorzystywane przez architektów, projektantów i grafików do tworzenia realistycznych wizualizacji.

Wykładowcy w przystępny i interesujący sposób przedstawili zagadnienia związane z postrzeganiem przestrzeni przez człowieka. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przykłady znanych iluzji optycznych oraz dowiedzieć się, jak wykorzystać wiedzę z zakresu geometrii i rysunku technicznego do tworzenia efektownych projektów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna, podczas której uczestnicy samodzielnie wykonywali rysunki iluzji przestrzennych, eksperymentując z perspektywą i światłocieniem.

Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności przydatnych w przyszłej pracy zawodowej związanej z budownictwem i projektowaniem. Spotkanie pozwoliło również uczniom lepiej poznać ofertę edukacyjną Politechniki Śląskiej oraz specyfikę studiowania na Wydziale Budownictwa.

Uczniowie klasy 4AT aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie wykonywali przygotowane ćwiczenia i zadawali pytania prowadzącym. Warsztaty spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem i stanowiły wartościowe uzupełnienie procesu kształcenia zawodowego.

Dziękujemy wykładowcom Politechniki Śląskiej za przeprowadzenie inspirujących zajęć oraz możliwość zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń.