Projekty

Projekt ZSB-D laureatem Konkursu Grantowego „Po Stronie Natury.” W III edycji konkursu skierowanego do placówek edukacyjnych w całej Polsce wzięło udział blisko 300 projektów. Projekt Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu pod tytułem „Ogród przyszkolny naszą zieloną pracownią” zyskał uznanie konkursowego jury za przemyślane rozwiązanie oraz za innowacyjność i oryginalność podejścia do tematu ekologii. Pomysł znalazł się wśród 15 najlepszych, co stanowi niewątpliwie spory sukces naszej szkoły.

W kwietniu projekt został laureatem Konkursu Grantowego „Po Stronie Natury” 2010/2011 organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój S.A. Więcej na temat konkursu: WWW.postronienatury.pl.

Na uwagę zasługuje fakt, że autorami projektu była młodzież z technikum architektury krajobrazu oraz nauczyciele praktycznej nauki zawodu. Uczniowie będą również realizować projekt, oczywiście pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Realizacja pomysłu byłaby niemożliwa, gdyby nie grant w wysokości 5.000,00zł, ufundowany przez Firmę Żywiec Zdrój S.A. Otrzymane środki szkoła przeznaczy w całości na zakup materiału roślinnego i innych materiałów, które są niezbędne do zagospodarowania terenu wokół szkoły. Już rozpoczęto pierwsze prace w tym zakresie.

Realizacja projektu umożliwi spełnienie jego celów i wpłynie pozytywnie na estetykę terenu przyszkolnego.

 

Od 2008 roku uczestniczymy, wspólnie ze szkołą drzewną w Krasno nad Kysucou, w III edycji programu unijnego Eures-T Beskidy, który ma na celu pokazać uczniom, że można znaleźć pracę niedaleko miejsca zamieszkania ale i poza granicami kraju.
Uczestnicy tego programu biorą udział w zajęciach praktycznych w małych prywatnych zakładach na Słowacji przez okres 2 tygodni, natomiast uczniowie ze Słowacji biorą udział w zajęciach praktycznych w Polsce, między innymi w naszym warsztacie stolarskim ZSB-D.

Ruszamy z rekrutacją ! Nabór uczestników w projekcie praktyk zawodowych w Szwecji ERASMUS+.

 W dniach 7.05 – 20.05.2023r grupa uczniów naszej szkoły przebywała w Malmö w Szwecji, gdzie odbyła się część ich obowiązkowych praktyk zawodowych.

W pierwszym tygodniu marca 2023r. odbyła się wizyta przygotowawcza przed wyjazdem naszych uczniów na 2-tygodniowe praktyki zawodowe w Szwecji w ramach projektu KA1 Erasmus+ "Szwedzka Motywacja w Praktyce -Twoje Zawodowe Szkolenia w Szwecji".

 SZWEDZKA MOTYWACJA W PRAKTYCE - TWOJE ZAWODOWE SZKOLENIA W SZWECJI

Regulamin naboru na praktyki w Szwecji

Informujemy, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego wyłoniono uczniów, którzy wyjadą w maju 2019r. na praktyki zawodowe do Irlandii.

Informujemy, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego wyłoniono uczniów, którzy wyjadą w lutym 2019r. na praktyki zawodowe do Niemiec.

Ogłaszamy nabór na praktyki zawodowe w Niemczech, zaplanowane na przełom lutego i marca 2019r.

W maju 2018r. trzy uczennice z klasy III technikum geodezyjnego wyjechały do Irlandii na praktykę zawodową w ramach projektu Erasmus.

Informujemy, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego wyłoniono uczniów, którzy wyjadą we wrześniu 2018r. na praktyki zawodowe do Irlandii.

Ogłaszamy nabór na praktyki zawodowe w Irlandii, zaplanowane na wrzesień 2018r.

W dniach 25-26 stycznia 2018r. przedstawiciele ZSB-D uczestniczyli w spotkaniu roboczym w niemieckim Götz, zorganizowanym w ramach programu Erasmus+

Informujemy, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego wyłoniono uczniów, którzy wyjadą w maju 2018r. na praktyki zawodowe do Irlandii i do Niemiec.

Ogłaszamy nabór na praktyki zawodowe w Irlandii i w Niemczech, zaplanowane na maj 2018r.

W dniach 30.07-04.08.2017r. odbyła się wizyta robocza w irlandzkim Mallow, której celem było przygotowanie praktyk zawodowych dla uczniów Budowlanki.

Komisja Rekrutacyjna informuje, że w wyniku naboru na praktyki w Irlandii w ramach programu Erasmus+ zaplanowanych na wrzesień 2017r. zakwalifikowały się następujące osoby:

Ogłaszamy nabór na praktyki zawodowe w Irlandii, zaplanowane na wrzesień 2017r.

31. maja 2017r. w ZSBD odbyły się dwa spotkania uczniów i ich rodziców z przedstawicielką irlandzkiej firmy Your International Training.

W dniach 14–20 października 2019r. odbyła się czwarta już mobilność w ramach projektu Erasmus+

Trzecie Międzynarodowe Spotkanie Projektu OZE Erasmus+ odbyło się w Trondheim w  Norwegii, w dniach 21 -26 maja 2019r.

Drugie już Międzynarodowe Spotkanie Projektu OZE Erasmus+ odbyło się w Walencji w  Hiszpanii, w dniach 26 -29 marca 2019r.

W dniach 11-15 grudnia 2018r. grupa naszych uczniów z Technikum Urządzeń Sanitarnych wraz z nauczycielami udała się do Katanii na Sycylii. 

W dniach 25-27.10.2018r. odbyło się w naszej szkole pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus+ "Odnawialne źródła energii - naszą szansą na czyste powietrze w Europie".

Niebawem rozpoczyna się realizacja projektu ... Tymczasem 3. września 2018r. na ręce dyrektora ZSBD - pani Ewy Kaplyty zostały złożone gratulacje od Wicekuratora Oświaty

Nowy rok szkolny rozpoczynamy od dobrych wieści dla naszych uczniów.

Najlepsi uczniowie Technikum w naszej szkole ukończyli właśnie miesięczne płatne staże zawodowe, zrealizowane w ramach projektu "Mój Wybór, Mój Zawód, Moja Kariera".

W ramach projektu „Mój wybór, mój zawód, moja kariera” realizowanego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach uczniowie naszej szkoły mogą bezpłatnie uczyć się obsługi programu AutoCad.

Jeszcze w tym roku szkolnym zapraszamy uczniów klas pierwszych do udziału w rekrutacji uzupełniającej na zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki.

Jeszcze w tym roku szkolnym zapraszamy uczniów klas I, II i III do udziału w projekcie, którego głównym celem jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego.

efs poziom kolor

 

Na  terenie Powiatu Żywieckiego realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn.: „Czas na zawodowców z Powiatu Żywieckiego”

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu bierze udział w projekcie  realizowanym  w ramach Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 -2020, poddziałanie 11.2.3. Wsparcie szkolnictwa zawodowego, wspófinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowe pracownie dzięki Funduszom Europejskim z projektu „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierająca dostosowanie do lokalnego rynku pracy”

24 listopada 2017 r. Powiat Żywiecki podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierająca dostosowanie do lokalnego rynku pracy”, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WSL 2014-2020.

Projekt pn. „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierającej dostosowanie lokalnego rynku pracy” będzie realizowany przez Starostwo Powiatowe w Żywcu

Na  terenie Powiatu Żywieckiego realizowany jest projekt współfinansowany przez  Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 "Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy" 

ZAWIADOMIENIE

 

W związku ze zmianami do specyfikacji sprzętu IT w ramach postępowania przetargowego zamieszczamy ogłoszenie.

Na stronie UZP i ZSME opublikowano ogłoszenie o zamówieniu publicznym.

Już we wrześniu 2018 roku rozpoczyna się dla nauczycieli naszej szkoły rekrutacja na studia podyplomowe

Na terenie Powiatu Żywieckiego rusza projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Na zakończenie projektu unijnego H&B "Zdrowie i Uroda w Europie" krótki film podsumowujący 2 lata naszych działań.

Wielki sukces naszej uczennicy z klasy 2c Technikum Usług Fryzjerskich Aleksandry Kurowskiej, która zdobyła III miejsce w konkursie fryzjersko-kosmetycznym w Wielkiej Brytanii. Konkurs pod nazwą Salon Cymru odbył się w stolicy Walii - Cardiff.

Przedstawiamy relację filmową ze wspaniałego wydarzenia, które odbyło się w naszej szkole w dniach 13-15 listopada 2014r.

W dniach 13-15 listopada 2014r odbyło się kolejne spotkanie czterech partnerskich szkół w ramach projektu unijnego "Zdrowie i Uroda w Europie" z programu Leonardo da Vinci, w którym nasza szkoła uczestniczy już od roku.

Zobaczcie sami ...

 

Kolejny wyjazd w ramach naszego projektu unijnego "Zdrowie i Uroda w Europie" za nami.

Właśnie wróciliśmy z Turcji, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych przez naszą partnerską szkołę w Stambule.

W ramach prowadzonego przez nas projektu unijnego pod nazwą „Zdrowie i Uroda w Europie”, uczennice Technikum Fryzjerskiego oraz nauczyciele z naszej szkoły pojechali do szkoły o podobnym profilu w Tarragonie w Hiszpanii. Tarragona leży ok. 100km od Barcelony, stolicy Katalonii, na wybrzeżu zwanym Złotym Wybrzeżem (Costa Dorada). Nasza partnerska szkoła nazywa się Callípolis Institute i jest głównym koordynatorem projektu.

Trwają przygotowania do wyjazdu grupy uczennic klasy 3 Technikum Usług Fryzjerskich do Tarragony w Hiszpanii w ramach naszego projektu unijnego „Health and Beauty across Europe” - „Zdrowie i Uroda w Europie”.

Niedawno, we współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy rozpoczęliśmy realizację 7-miesięcznego projektu pt. "Nowe perspektywy 2", skierowanego do 20 uczniów klas drugich Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcących się w zawodzie murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz fryzjer.

Końcem kwietnia 2018r. kolejny raz  gościliśmy młodzież z Hesji w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W listopadzie 2017r. grupa 25 uczniów Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu wzięła udział w wyjeździe do Niemiec, w ramach projektu dofinansowanego przez  organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.  

W dniach 9-16.10.2016r. grupa 25 uczniów z Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu uczestniczyła w wyjeździe do Niemiec w ramach projektu dofinansowanego przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.   

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową projektu ŚLADAMI BESKIDZKIEJ ARCHITEKTURY REGIONALNEJ

W wyniku II naboru mikroprojektów na obszarze Euroregionu Beskidy nasz projekt pt. „Śladami beskidzkiej architektury regionalnej” uzyskał akceptację Podkomitetu Monitorującego Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 i został skierowany do realizacji.

W dniach 22-23 marca br. gościli w Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych w Żywcu nauczyciele ze Strednej Odbornej Skoly Drevarskiej w Krasno nad Kysucou - dyrektor - Jan Palko, zastępca dyrektora Peter Kubis, inż. arch. Beata Kontrisova oraz inż. Frantisek Kasuba.

Trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze przy powstającym  Branżowym Centrum Umiejętności w dziedzinie instalacje: sanitarne, grzewcze i gazowe. 

10.11.2023 r. w Zespole Szkół Budowlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu została podpisana umowa na roboty budowlane związane z rozbudową budynku warsztatów szkolnych na potrzeby utworzenia Branżowego Centrum Umiejętności.

27.10.2023 r. w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności.

22.09.2023 r. był wyjątkowym dniem, który zapisze się na kartach historii naszej szkoły.

Z wielką radością informujemy, że w naszej szkole powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie instalacji sanitarnych, grzewczych i gazowych.