09.11.2021 r. W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu otwarto nowoczesną pracownię szkoleniową firmy Grohe.

Oficjalnego otwarcia pracowni dokonali: Dyrektor szkoły – Ewa Kaplyta oraz Dyrektor do spraw Rozwoju Rynku Profesjonalnego Regionu Europy Środkowo-Wschodniej – Piotr Strzałkowski.

Ta nowoczesna pracownia szkoleniowa firmy Grohe to efekt współpracy ZSB-D z spółką Grohe, która jest wiodącą światową marką kompletnych rozwiązań sanitarnych. To duży sukces branży instalacyjnej i całej placówki.

Marka Grohe, światowy potentat w dziedzinie kompletnych rozwiązań łazienkowych i armatury kuchennej, zainicjowała program GIVE czyli „Szkolenie i Edukacja Zawodowa Instalatorów Grohe” – „GROHE Installer Vocational Training and Education”. Na tą chwilę firma Grohe współpracuje już z ponad 30-oma instytucjami edukacyjnymi, w tym szkołami średnimi, oferując szkolenia z dziedziny profesjonalnego wykonawstwa instalacji sanitarnych wraz z jej właściwym zaprojektowaniem i doborem odpowiednich urządzeń.

W Polsce otworzono dotychczas trzy centra szkoleniowe w szkołach: w Warszawie, Włocławku i Olsztynie, a dziś kolejne w ZSB-D, w Żywcu.

Oprócz wyposażenia sal szkoleniowych firma Grohe w ramach programu GIVE będzie oferowała uczniom praktyczne szkolenia, które ułatwią im start w życiu zawodowym. Zdobędą oni wiedzę na temat najnowszych technologii i innowacji sanitarnych, udokumentowane międzynarodowym certyfikatem. Dzięki temu, zanim rozpoczną swoją przyszłą karierę w branży wodno-kanalizacyjnej będą już w stanie instalować, a także poddawać konserwacji produkty z ciągle rozszerzanej oferty Grohe.

Podczas ceremonii otwarcia wszyscy byli pod wrażeniem niezwykłej gamy świetnych produktów i technologicznych rozwiązań firmy Grohe, dzięki którym uczniowie będą mogli rozpocząć przygodę z rewolucyjnymi produktami firmy.

Wyposażenie pracowni objęło między innymi:

- baterie elektroniczne;

- prysznice z deszczownicami;