Czy ktoś z Was pamięta, działający w naszej szkole Klub dyskusyjny "Szerokie Horyzonty"?

Reaktywujemy pomysł w nowej formie - współpracy wielokulturowej i wielonarodowej. W czwartek, 9.12.2021r., uczniowie klasy 1fT z zaangażowanymi nauczycielami, wychowawcą - panią profesor E. Zawadą i panią profesor E. Gorgoń, zorganizowali spotkanie, w którym uczestniczyli goście - uczniowie z Ukrainy, uczący się w ZSBD.
Tematem było m.in. wzajemne poznawanie tradycji i zwyczajów świątecznych na Ukrainie i w Polsce. Dzięki ciekawej oprawie wizualnej (flagi obu narodów i symboliczne integrowanie się - karteczki z imionami uczestników) i słownej uczniowie poszerzyli swoje horyzonty kulturowe.

Po części oficjalnej, można było częstować się wypiekami kuchni polskiej (dzieło naszych koleżanek i kolegów).

Było super :-) Mamy nadzieję, że dołączą do nas uczniowie z innych klas. Następne spotkanie zostanie zorganizowane na pewno, bo przecież trzeba popróbować smaków kuchni ukraińskiej....

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, chcielibyśmy życzyć Wam wszystkim rodzinnej świątecznej atmosfery, wiele radości oraz otwartości na innych ludzi, niech ten czas będzie czasem pokoju, zgody, pojednania, zrozumienia i szacunku dla każdego z nas.

Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku!