Uczniowie ZSBD wygrali turniej Debat Oksfordzkich 2021, a Maja Bodek  z klasy 2dT zdobyła tytuł Najlepszej Mówczyni.

W turnieju naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Aleksandra Masny - kl. 4bT, Natalia Walaszek - kl. 3bTp, Mikołaj Mołczan - kl. 3k i Maja Bodek - kl. 2dT, którzy przygotowywali się do debaty pod kierunkiem Pana Rafała Caputy. W skład drużyny pracującej na sukces szkoły wchodzili również Zuzanna Dziki z 3aT i Michał Górny z 3k, którzy pomagali w gromadzeniu materiałów, źródeł i argumentów.

 W środę, 22 grudnia 2021r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej odbyło się uroczyste podsumowanie Debat Oksfordzkich 2021 z udziałem Starosty Powiatu Żywieckiego - Pana Andrzeja Kalaty, Wicestarosty - Pana Stanisława Kucharczyka i przedstawicieli Żywieckiej Fundacji Rozwoju w Żywcu. Uczniowie odebrali z rąk włodarzy powiatu puchar i ekologiczne medale, a także usłyszeli słowa uznania i podziękowania za udział w tym przedsięwzięciu.

Serdecznie gratulujemy!