Warsztaty zostały prowadzone przez uczniów klasy 4cTp branży technik architektury krajobrazu. 

W środę 28.09.22r. nasza Szkoła brała udział w „Ekologicznym Pikniku na żywieckim rynku”.  W trakcie jego trwania uczniowie klasy 4cTp branży technik architektury krajobrazu, pod opieką Pani Moniki Prochot-Malczewskiej, przeprowadzili warsztaty przesadzania roślin dla 250 osób ! Pracy i … zabawy było sporo – wszyscy uczestnicy wzbogaceni w nowe umiejętności, odchodzili od stołów sadzeniowych ze swoją przesadzoną roślinką. 

warsztaty_copy.jpg logo tak

Nauka sadzenia przebiegała w doskonałej atmosferze, nasi uczniowie profesjonalnie radzili sobie zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Nie szczędzili też uwag dotyczących przyszłej  pielęgnacji świeżo przesadzonych roślin. Dzięki podpisanej Umowie Partnerskiej z Urzędem Miejskim w Żywcu i udziałem naszej Szkoły w projekcie „Smart Żywiec – (r)ewolucja”  za rok razem z Miejskim Centrum Ekologicznym w Żywcu powtórzymy tego typu zajęcia. Akcjami takimi jak dzisiejsze warsztaty chcemy zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o środowisko naturalne wokół nas , na  rolę i funkcje jakie pełnią rośliny rosnące w naszym najbliższym otoczeniu począwszy od mieszkań a skończywszy na terenach zieleni  w  miastach, gdzie wciąż dominuje krajobraz architektoniczny betonowo – kamienny. 

I jeszcze parę słów o naszym szkolnym stoisku, które zostało zaaranżowane i ustawione przez uczniów TAK z wykorzystaniem roślin ze szkółki krzewów ozdobnych „Cierniak” w Łodygowicach  -  za co serdecznie dziękujemy! Całość wraz z: wierzbami, berberysami, wrzosami i grupami ozdobnych kwitnących traw (rozplenica), zrobiła na mieszkańcach Żywca ogromne wrażenie, czemu dawali wyraz w licznych, pozytywnych komentarzach.

Dzięki współpracy z klasami branży technik fotografii i multimediów oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej możecie obejrzeć poniżej zdjęcia w galerii.Dziękujemy Paniom: Iwonie Malec i Sylwii Wykręt-Saczka – opiekunkom uczniów tych klas. Zapraszamy do galerii zdjęć.