Uczniowie naszej szkoły w ostatnim tygodniu września (29-30) uczestniczyli w dniach otwartych dla młodzieży szkół średnich “Blisko. Praktycznie. Z pasją!”, w kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Chętni  mieli okazję nie tylko obejrzeć z bliska aule wykładowe i uczelniane obiekty sportowe, ale także wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach i pokazach naukowych czy zwiedzić okolicznościową wystawę techniczną.

Na program zwiedzania ATH składały się interdyscyplinarne ścieżki tematyczne, które przeprowadziły młodych ludzi przez pełną ofertę dydaktyczną uczelni – począwszy od zagadnień inżynieryjno-technicznych, poprzez wiedzę z zakresu psychologii, zarządzania i humanistyki, aż po tematy z zakresu nauk o zdrowiu.

Wydarzenie obfitowało w wiele dodatkowych atrakcji i konkursów z nagrodami, nasz uczeń Karol Semik z 3aT (technik geodeta) wygrał lunetę w konkursie na szybkość i spostrzegawczość.