8 grudnia w naszej Szkole odbyło się spotkanie podsumowujące II edycję konkursu Skills Poland 2022, w którym braliśmy udział jako jedyna szkoła na Podbeskidziu.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills.

II edycja Skills Poland odbyła się w gdańskim Amber Expo w dniach 23-25 listopada i była testem przed EuroSkills - mistrzostwami Europy. W czasie tegorocznego trwania konkursu odbyły się 22 konferencje, uczestniczyło w nich 220 zawodników, a na widowni zgromadziło się ponad 10 tys. osób i 60 partnerów biznesowych.

Na spotkaniu 8.12 podsumowującym II edycję konkursu Skills Poland 2022 obecni byli Dyrektor Beata Szemraj, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz reprezentanci naszej Szkoły w tegorocznej edycji konkursu Skills Poland - Weronika Golec oraz Adam Janik, a także goście specjalni: Przedstawiciel WorldSkills Poland - Pan Grzegorz Chrobak oraz Pan Piotr Strzałkowski, Leader of Professional Channel, CEE w firmie Grohe Polska, którzy dołączyli do spotkania dzięki wideokonferencji.

W wideowystąpieniu Pan G. Chrobak pogratulował naszym uczniom udziału w eliminacjach w SkillsPoland w Gdańsku. Podkreślił, że konkurs daje ogromne możliwości młodym ludziom, bo zyskują wiedzę, umiejętności oraz rozwijają się pod względem technicznym. Przedstawiciel WorldSkills Poland podkreślił, że tegoroczny konkurs był testem przed mistrzostwami Europy. To właśnie Polska będzie Gospodarzem zawodów EuroSkills 5, które odbędą się 10.09.2023, a uczestniczyć w nim będą reprezentacje 31 państw walczących o miano najlepszych w Europie. W ramach przygotowań odbędą się m.in. szkolenia, kurs języka angielskiego, treningi w firmach partnerskich.

Po wysłuchaniu naszych gości specjalnych głos zabrała Pani Dyrektor Beata Szemraj. Podziękowała za przybliżenie inicjatywy SkillsPoland uczestnikom wideokonferencji, pogratulowała Weronice Golec i Adamowi Janikowi uczestnictwa w tym wydarzeniu i wręczyła im pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Na koniec swoimi wrażeniem z pobytu podzielili się uczniowie biorący udział w tegorocznym konkursie Skills Poland. Podkreślili, że doświadczenia tam zdobyte na pewno zostaną przez nich wykorzystane. Podziękowali także nauczycielom, dzięki którym mogli wziąć udział w tym wydarzeniu.

Wszyscy jesteśmy przekonani, że to nie był ostatni występ ZSBD na Skills Poland. Do zobaczenia w kolejnych edycjach!

skills podsumowanie wejście